Kurt Seyit ve Şura’nın Güzeller Güzeli Güzide’si: Hayatı Gerçek Bir Çirkin Ördek Yavrusu Masalı

Çarşamba, 10 Eylül 2014 13:49

Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin Jale’si, Bir Aşk Hikayesi’nin Eda’sı ve Kurt Seyit ve Şura’nın Güzide’si Elçin Sangu… Sizler onu ekranda görüyorsunuz, bense sizleri tanımadığınız, güler yüzlü, eğlenceli genç bir kadınla, yaramaz bir çocukla, Elçin ile tanıştıracağım. Kuğu gibi zarif görüntüsünün aksine çocukluğunu “Hüdaverdi” olarak betimleyen genç oyuncunun röportaj sonrası çocukluk fotoğrafını da görünce sizlere haksız olmadığını söylemek zorundayım. Neyse ki bu sonu kuğuluğa ulaşan bir “Çirkin Ördek Yavrusu” hikayesi… Sizleri Elçin’in masalıyla başbaşa bırakıyorum.

Hazırlayan: Gizem Merve Kaboğlu

Şu önermeye katılır mısın: “Ekrandaki tüm diziler birbirinin aynı.” Sence ekranda fark yaratmak için ne tür riskler alınmalı?

Bizim seyirci bunu kabul etmez mantığıyla yapılan her iş bizi aynı döngünün içinde tutmaya devam ediyor. Biraz daha alternatif hatta fantastik işlere yer verilmeli. Bana göre Leyla ile Mecnun, İşler Güçler bu tip işlerdi. Yapımcı ve kanalların bu risklere açık olması gerek, aynı tip işler bizi bir tık ileriye götürmüyor.

IMG_2012Peki sektörün gerçekten bir tık öteye gitme amacı var mı?

Bence yok, toplum olarak yerinde saymayı seviyoruz ama bu bana mazoşistlik gibi geliyor.

Bir dizi getirseler ve beraber oynayacağın oyuncuyu sen seç deseler partnerin kim olurdu, ekipte kimler yer alırdı?

Yapımcı Kerem Çatay olurdu, ona çok güveniyorum. Yönetmen olarak Hilal Saral, Çağan Irmak ve Zeynep Günay Tan, oyuncular için Ahmet Mümtaz Taylan, Bülent Emin Yarar ve Haluk Bilginer adlarını verebilirim. Senarist olarak Kerem Deren, Ali Ulvi Hünkar ve Murat Uyurkulak diyebilirim. Ki Kurt Seyit ve Şura’da bu sezon Murat Uyurkulak ile çalışıyoruz.

Sence Güzide’nin hikayesini izleyici için izlenmeye değer kılan ne?

Ulaşılamaz aşklar çekicidir, bir de Türkiye’de görücü usulü evlilikler yaygın ve çoğu kadın aşkı yaşamıyor. Her kadının içinde yaşamak istediği gerçek bir aşk olduğu için bu hikaye çekici. Güzide masum, imkansız aşkını unutmak için evleniyor ama kader onları yeniden karşı karşıya getiriyor.

0787351.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxx

Hayata 1-2 Sene Önce Başladım

Hayatın bir film olsa kendini şu an o senaryonun neresinde görüyorsun?

Açılışın biraz ötesindeyim. Ben hayata şimdi, 1-2 yıl önce başladım.

Senin hikayeni başlatan olay neydi?

Benim birçok dönüm noktam var ama en büyüğü oyunculuğa geçişti. Sanatın içinde hep olmak da, enstrüman çalmak da istedim ve kendimi opera okurken buldum. Ben bir şey değil birçok şey yapmak istiyorum. Operayı bitirdim şimdi oyunculuk yapıyorum ileride belki de bunu bitirip bambaşka bir şey yapacağım.

Bu bir albüm olabilir mi?

Albüm yapma gibi bir hevesim yok. Ancak bir proje olarak beni heyecanlandıracak bir şey olursa yapabilirim. Yalnızca popüler bir iş yapmak için değil…

Zuhal Olcay’ın “Küçük Bir Öykü Bu” albümü gibi bir proje olabilir gibi geldi bana seni dinlerken. İlk parçadan sonuncuya kadar bir aşk öyküsünü, bir oyuncu üslubuyla seslendirmek…

Evet bu tür bir şey olabilir. Ben piyano çalıyorum, dans ediyorum, opera mezunuyum. İyi bir proje kapsamında tüm bunları kullanabilirim. Bir şekilde müzik yapmak benim için olmazsa olmaz.

Dizi içerisinde bu yeteneklerini sergileyebilir misin?

Neden olmasın… Kurt Seyit ve Şura’da ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de şarkı söyledim. Yapımcının buna fırsat tanıması çok mühim, ekip bana bu olanağı sağlıyor. Hatta Kurt Seyit’te şarkıyı söyledikten sonra dizinin müziklerini yapan Toygar Işıklı beni Twitter’dan takibe aldı. Bu bile beni çok mutlu etti. Bizim dizinin jenerik ve tema müzikleri bence efsane. Hikayeye uygun temalar, her karakterin geçmişine göre altyapılar oluşturuluyor.

Söyleşinin devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play