“Kupayı almaya çıkmayacaktık” Galatasaray’dan TFF’ye rest!

Pazartesi, 12 Ağustos 2013 11:05

fft64_mf1590178Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan, Fenerbahçe maçı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sedat Doğan, ” Futbol Federasyonu verdiği sözü tutmadı. Güvenlik toplantısında, ‘kupa seremonisi saha içinde yapılacak’ dendi, ancak öyle olmadı. Eğer Spor Bakanı Suat Kılıç, rica etmeseydi kupayı almaya çıkmayacaktık. İlk başta Federasyon ‘Saha içinde vereceğiz’ dediği için tribünleri ona göre seçtik. Federasyon böyle yaptığı sürece biz de kupaları almaya devam edeceğiz. Biz bunlara alıştık” dedi.

Kayseri’de yaşanan güzel görüntülerle ilgili olarak ise Doğan, ” Fenerbahçe ‘yi tebrik ediyoruz. Bu dostluğun aynı şekilde devam etmesini istiyoruz” dedi.

SELÇUK’TAN ‘TATLI’ BENZETMESİ

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, Süper Kupa karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, “Çok güzel bir duygu. Şampiyonluk önemliydi, Süper Kupa da tatlısı oldu. Teknik ekibimize, takım arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kupalara alıştık, sezona kupayla başlıyoruz. Bu herkese nasip olmaz. Fenerbahçe taraftarı bizi açıkladı. Bence hep böyle olması gerekiyor. Çok güzel hareketler bunlar. İnşallah hep böyle devam eder” ifadelerini kullandı.

BURAK NEDEN OYNAMADI?

Başarılı orta saha oyuncusu, Burak Yılmaz’ın Fenerbahçe’ye karşı forma giymemesi hakkında ise “Burak’ın zaten hafif bir sakatlığı vardı. Maçtan önce hocayla görüştüler. Hazır olmadığını söylemişti. Bu yüzden oynamadı” şeklinde konuştu.