“KUMPAS: Türkiye’nin Oscar Adayı” kapağıyla Dipnot tabletin 148. sayısı çıktı!

Cumartesi, 18 Ocak 2014 11:15

Dipnot tablet dergide bu hafta yine birbirinden çarpıcı yazılar ve renkli sayfalarla sizlerle buluşuyor.

Gündemin nabzını herkesten önde tutmayı başaran Dipnot tablet Ankara kulisi yazarı Doğu Egesoy 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının İran ayağını kaleme aldı. Rıza Sarraf’ın patronu olduğu iddia edilen ve İran’da cezaevine konan 13 milyar dolarlık serveti ile İran’ın en zengin iş adamı Babak Zanjani’nin hikayesi tablet derginizde. Paralel devlet operasyonundan son haberleri de yine Egesoy’un kaleminden okuyacaksınız.

Emiyra Yılmaz, tecrübeli gazeteci Soli Özel’e “dış mihrakları” sordu. Gezi Parkı eylemlerinde de 17 Aralık operasyonunda da karşımıza çıkan dış mihraklar kimdir, amaçları nedir? Soli Özel bu sorunun yanıtını içeriden verdi: İslamcı hareket kendi meşruiyet temellerini yok ediyor!

17 Aralık operasyonu ile kim kimi dinliyor tartışıladursun İldem Wilson yeni internet yasasının detaylarını yazdı. TİB’e verilen süper yetkilerle internete nasıl bir düzenleme geliyor? DNS ayarlarını değiştirip girerim ya diyorsanız çok heveslenmeyin ve bu yazıyı mutlaka okuyun. Zira düzenleme ile DNS ayarlarınız değil asıl özel hayatınız değişmek zorunda kalacak!

Görevden almalar sadece kamuda değil özel üniversitelerde de yaşanıyor… Hem de farklı bir taraf eliyle. Ali Mendillioğlu, Gülen Hareketi’nin olduğu bilinen Fatih Üniversitesi’nde Aralık ayı içerisinde görevine son verilen Prof. Dr. Havva Neşe Özgen ile röportaj yaptı. Cemaat üniversiteleri ile ilgili çok özel bilgiler bu yazıda.

Oscar ödüllerinin provası Altın Küre geride kaldı, peki en iyi film ödülüne hangi film yakın gözüküyor. Ali Arıkan yaklaşan Oscar ödülleri ile ilgili çok özel bilgiler vermeye devam ediyor.

Barış Çunguroğlu engelli sporcuların zor mücadelesini kaleme aldı. İlginç ayrıntıları ve olayları okuduğunuzda asıl engelleri kaldırması gerekenin siz olduğunuzu anlayacaksınız.

Hepsi ve çok ama çok daha fazlası Dipnot tabletin 148. sayısında. 

iPad’inize ücretsiz indirmek için;

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr