Korkulardan Korku Beğen! Haftalık sinema rehberi Dipnot.tv’de!

Cumartesi, 20 Nisan 2013 11:48

http://www.youtube.com/watch?v=ceBXUyuv4Q0

Dipnot/Özel – Bu haftayı korku filmleri haftası ilan ettik! Vizyona girecek olan 3 korku filmi tüm heyecanı ve keyifli dehşeti ile kanınızı dondurmaya hazırlanıyor…
Sam Raimi’nin 1981 yapımı kült olmuş korku filminin uyarlaması olan The Evil Dead, 20’li yaşlarındaki bir arkadaş grubunun eski bir iblisi uyandırmasıyla her yerin kan gölüne dönmesini konu alıyor.

Film, 21. yüzyılın teknolojisi ile klasik korku öğelerini birleştirerek yeni nesil sinema seyircisini dehşete sürüklemeye hazırlanıyor.

Gelelim bir diğer korku filmine; Teksas Katliamı
John Luessenhop tarafından yönetilen Texas Chainsaw Massacre 3D, The Texas Chainsaw Massacre geleneğini sürdüren altıncı film olurken, 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları konu alıyor. Tekerleme gibi bir cümle oldu ama, inanın daha iyisini kuramadım.

Haftanın 3. ve iddialı filmi Paranormal filmi ise iki kız kardeşin tüm uyarılara rağmen, kasabadaki eski tuz madeninde ölümden sonra yaşama bir kapı açması ve bunun kötü sonuçlarını ele alıyor.

Üçünün de konusuna bakınca siz de ‘artık korku filmlerinde yeni şeyler denemenin vakti geldi’ demiyor musunuz? Hala Fredie’nin Kabusları’ndan uyanamadık…

Yine de korku bahanesiyle sevgilinize sokulabileceğiniz için öneriyoruz!

Tags