Kız kıza tatile ne kadar hazırsınız?

Salı, 14 Temmuz 2015 10:35

Her kız grubunun tek hayali, hep birlikte süper bir tatil yapmaktır. Bizim grubun hayali de tam oydu. Birlikteyken sürekli kahkahalarla gülüyor, birbirimizi delice seviyor, küssek bile hemen barışıyorduk, neden gitmeyelim ki dedik ve rezervasyonları hayatımızdaki her kararı aldığımız o müthiş hızda yaptık. Gittik, çok da eğlendik. Ama bunun tek nedeni –bence- önlemlerimizi almış olmamızdı. En küçük üyesinin 29 yaşındaki Frenco olduğu arkadaş grubumuz bu tatilden sağ çıktı. Ama işte ben bunu yaşımıza veriyorum. Daha genç, daha az farkında, daha az yapıcı olsaydık ne olurdu, hiç bilemiyorum.

Tatilden beklentileriniz açık olsun: Geçmişte yaptığım birçok kız kıza tatil oldu. Bunlardan birinde gerçekten sorun yaşadım. Çünkü birlikte gittiğim arkadaşım Alaçatı’ya koca bir çanta topuklu ayakkabıyla gelmişti. 5 güne 10 topuklu ile gelip beni düz sandaletle gezdirir mi? Tabii ki hayır. Avlanmak ilk hedefiydi, tatilden eli boş dönmeyecekti, benim tarzım olmayan her sosyetik plaja gidecekti, cool tek bir aktiviteye bile tahammülü yoktu. Tatilden döndüğümüzde görüşmediğimizi söylemeye gerek duymuyorum. Avlanacaksanız hepinizin o kafada olmanız lazım. Gece hayatını seviyorsanız, yaşlı tatili seven biriyle ne işiniz var? İçip içip dağıtmak niyetindeyseniz, içki içmeyen bir insanı neden bakıcınız yaparsınız? En önemlisi o. Hepinizin aynı tatil kafasında olmanız gerekiyor. Bu bizim için kafa dinleme tatiliydi. Öyle de oldu

Periyodlara dikkat: Kız kıza tatilin en korkunç detayı tabii ki bu. Hepinizin gergin olduğu bir dönem, önlem almadıysanız, bitmeyen bir kabusa dönüşebilir.  Herkesin telefonunda ne zaman pms döneminde olacağını öğreneceği bir uygulama vardır. Herkes kendini, o dönemde nasıl olduğunu biliyordur eminim. Ve bunun için alacağı önlemi olmayan bizden değildir. Artık yanınıza relax çayınızı mı alırsınız, içki mi içersiniz, nasıl o gerginliği yenersiniz, siz çözün, tatil burnunuzdan gelmesin. Biz kutu kutu relax çay aldık, hayata tutunduk. Temiziz.

Hep birlikte hareket etmek zorunda değilsiniz: Sürekli hep birlikte hareket etmek sizi bayabilir. Biriniz deniz seviyorsanız, diğeriniz havuz sevebilir ve bunun için gerilmek, dünyanın en saçma şeyidir. Bunları anlayışla karşılayacak olgunlukta olun, tek başınıza da takılabilecek gibi hazırlıklı gidin tatile. Dergidir, kitaptır, müziktir her şey elinizin altında olsun. Bir de en başta herkesin tek başına da takılabileceğini, canı kimseyi görmek istemiyorsa, diğerlerinin bunu anlayışla karşılaması gerektiğini de konuşun. Belki de biriniz tüm gün odadan çıkmayacaktır, bunu kriz haline getirmenin manası yok çünkü.

Hazırlayan: FRENCH OJE

Dipnot Tablet’in 225. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play