Kırmızı HaIı’da sadece kadınlar yoktu!

Pazar, 3 Mart 2013 17:04

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Kırmızı halı Hollywood’un en önemli gecesinin aslında en zevkli kısmı. Giyilen kıyafetler dışında zaten bir konusu yok. Sadece kimin tasarımını giyiyorsunuz sorusu sorulan aktör ve aktrisler, kendilerini seyircilere en iyi şekilde göstermek için poz verip dururlar ve kabul edelim ki biz de buna bayılırız.

Kıyafet konusunu hiç takmayan gibi görünen beyler, giydiklerinin kimin tarafından tasarlandığı konusunu o kadar iyi biliyorlar ki ister istemez kırmızı halıya ciddi hazırlanmış duygusunu bizlere geçiriyorlar aslında. Tabii ki bir erkeğin giyeceği kısıtlı olsa da, bunu dünya izliyor ve kırmızı halı moda devlerinin kendilerini gösterdikleri en büyük arena. Bu arenada gördüklerimin bazıları gerçekten hoşuma gitmiş olsa da, tüm stiliyle hayal kırıklığı yaratanlar da oldu.

En iyiler:

Jean Dujardin-Lanvin

Geçen senin en iyi aktörü, bu sene sadece ödül vermek için gelmiş olsa da, giydiği Lanvin smokin ve sakalıyla geecenin en iyi giyinmiş aktörü. Beyazlayan saç ve sakalından gocunmayıp bunu sahiplenmiş olması ve genel Fransız eleganlığı içindeki pozlarıyla yine herkesi kendine hayran bıraktı.

Justin Theroux-SalvatoreFerragamo

Bir kaç sene önceye kadar ‘Bu çocuğa ne olacak acaba? O Charlie’s Angels’da oynayan adamın ismi neydi?’ gibi sorular sorarken kendisini kırmızı halıda görmemiz şahsi emeği ile değil, yanındaki hot shot sevgilisi sayesinde olsa da, benim gözümde gecenin en iyi giyinen ikinci erkeği olmayı başardı.

Mark Wahlberg-GiorgioArmani

Yıllar önce Times Square’de billboardlarda Calvin Klein iç çamaşırı ile herkesi kendine hayran bırakan bir modelken, şimdilerde Hollywood’da saygı duyulan bir aktör olmak ve Giorgio Armani smokinin içinde bu kadar iyi görünmek için verilen çabaya hakikaten diyebilecek hiçbir sözüm yok.

Christoph Waltz-Prada

Avrupalı her zaman bir farklıdır zaten. Risk almayı sever ve kalabalıkta kendini kesin gösterir. Christoph Waltz ikinci Oscar’ını almadan önce, koyu lacivert Prada smokiniyle girişte bizlere helal olsun adama dedirtti.

Hayal kırıklığı yaratanlar:

George Clooney-Giorgio Armani

Yıllarca tüm kadınları peşinden koşturup, yılın en seksi adamı olarak seçilen Clooney, benim en büyük hayal kırılığım olmayı da başardı. Geçen yılların kendisine iyi davranmadığı ortada, aldığı kilo da cabası. Daha önceki haftalarda yazdığım gibi en iyi kıyafeti giysen bile, vücut iyi değilse ne yaparsan yap üstüne yakışmayacaktır. İşte alın size örneği.

Jamie Foxx-CalvinKlein

Kendisine zaten hiç ısınamamışımdır. Aktör müsün? Rapçi misin? Ve seni kim giydiriyor diye sormak lazım. Milyonların önüne bu halde çıkacak kadar kendine güvenin nereden geliyor?

Bradley Cooper-Tom Ford

Sevgilisi Zoe Saldana’dan ayrılmak kendisine çok da iyi gelmemiş gibi görünüyor. Duştan yeni çıkmış gibi görünen saç modası 90’larda zaten bitmişti, bir de sen Hollywood starısın! Suratının kızarıklığını spray tan ile halledebilirdin. Herşey üst üste gelmiş ve güzelim Tom Ford smoking çöp olmuş, helal olsun…

QuentinTarantino

Kendisi için söylenecek hiç bir sözüm yok, durum zaten ortada. Salaş görünümü hepimiz severiz ve deneriz de, ama siz siz olun, olur da bir gün kırmızı halı kadar önemli bir ortama (mesela kendi düğününüze) gitmeniz gerekir, lütfen asla ve asla yaka paça bir yerde, az önce beş shot vodka içmiş görüntüsüyle katılmayın.

Selçuk Büyükbayrak

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ