“Kimyasal emri Esad verdi” ABD Dışişleri Bakanı Kerry’den açıklama

Pazartesi, 9 Eylül 2013 12:46

gty_john_kerry_dm_130415_wg (1)ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Esad’ın tüm kimyasal silahları devretmesi halinde askeri müdahaleyi engelleyebileceğini söyledi.

Suriye’de kimyasal saldırı emrini Esad rejiminin verdiğini iddia eden ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, “Roketlerin nereden ateşlendiğini ve nereye indiğini biliyoruz” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İngiltere’nin başkenti Londra’da İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague’le Suriye konusunda ortak bir basın toplantısı düzenledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Esad’ın tüm kimyasal silahları devretmesi halinde askeri müdahaleyi engelleyebileceğini söyledi.

“Suriye’de binden fazla fazla vatandaşını kimyasal silahla öldüren bir diktatörden bahsediyoruz” diyen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, “Dünya dikkatini Suriye’ye vermeli ve diğer diktatörlere bir mesaj vermeli” şeklinde konuştu.

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague da, uluslararası toplumun Suriye’de daha fazla kimyasal saldırı yapılmasını engellemesi gerektiğini söyledi.