Kim’i domuza çevirdiler! Anonymous’dan Kuzey Kore’ye siber saldırı

Cumartesi, 6 Nisan 2013 14:25

kim_4008Uluslararası hacker grubu Anonymous, Kuzey Kore’nin Twitter ve Flickr gibi sosyal hesaplarına siber saldırı düzenledi. Grup, Kuzey Kore’nin son zamanlarda artan tehditlerine karşı uyarılarda bulunmuştu.

Anonymous’un ‘Operasyon Kore’ye Özgürlük’ ismini verdiği saldırılar Uriminzokkiri isminde bir haber sitesinin erişelemez bir hale gelmesine yol açtı. Bununla beraber grup bir üniversitenin veri tabanına girerek 15 bin kullanıcı adı ve şifreyi ele geçirdiklerini açıkladı. Hackerlar lider Kim Jong-un’un görevi bırakması, ülkeye demokratik bir düzenin gelmesi ve Kuzey Korelilerin internete sansüre uğramadan girebilmesi çağrısında bulundu.

Anonymous, Kuzey Korelilere yönelik yayınladığı mesajda artık ayağa kalkmalarını ve ‘ezici’ hükümeti indirmelerini yazdı. Mesajda “Yalnız değilsiniz, özgürlük, barış ve demokrasiye giden yolda yanınızdayız” diye yazdı.

ÜLKEDE BELLİ BİR GRUP GİREBİLİYOR
Şuanda ülkede sadece belli bir grubun internete giriş hakkı bulunuyor. Bu kişiler de sadece hükümetin izin verdiği bir kaç siteye girebiliyor. Daha önce ülkeye gelen yabancıların mobil internete girme izinleri vardı ancak bu hizmet de kapatıldı