“Kim olursan ol, ümüğünü sıkarız” Erdoğan Ankara’da konuştu

Pazar, 9 Haziran 2013 17:35

6b12c297-5234-4dd6-a2cb-7f494be630a511 gün sonra geldiği Esenboğa Havalimanı’nda kendisini karşılayan AK Partililere seslenen Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı için eylem yapanlara bazı suçlamalar yöneltti. Erdoğan, “Başörtülü kardeşlerime saldırdılar. Camiye bira şişeleriyle girdiler” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’nda kendisini karşılayanlara seslendi.

AK Partililer sık sık “Vur vur dinlesin, çapulcular dinlesin”, “Dik dur eğilme, Türkiye seninle” ve “Mücahit Erdoğan” sloganları attı.

Başbakan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Allah’tan başka kimseye verilecek hesabımız yoktur. Bize marjinal gruplar değil, millet hesap sorar. Milletin hesap yeri sandıktır. Bizi millet getirdi, millet götürür. Milletten başka kimsenin bizi götürmeye gücü yetmez.

Ankara Başbakanına sahip çıkıyor, muhabbetle kucaklıyor. Türkiye terör estirenleri değil, Ankara’nın bu gerçek fotoğrafını görsün.

Ben bu ifadeyi kullanınca rahatsız olmuşlar. Eğer çok rahatsız olduysalar lugata bir baksınlar ‘çapulcu’ kime denir diye. Oraya baktıkları zaman Başbakanın ne kadar isabetli bir ifade kullandığını görecekler. ‘Yakan, yıkan, saldıranlara çapulcu’ denir. Dolayısıyla kusura bakmasınlar ama onlara destek verenler de aynı familyada yerini alır.

Gezi Parkı’na, Kuğulu’ya çıkacağınıza 7 ay sonra sandıkta sizinle görüşelim. ‘Demokrasi, özgürlükler’ diyorsanız, ‘hak, hürriyet’ diyorsanız bu şiddetle elde edilmez. Hukuk içerisinde kalarak elde edilir.

Benim başörtülü kardeşlerime saldırdılar. Dolmabahçe Cami’ne bira şişeleriyle girdiler. Yıllarca parya muamelesi gören başörtülü kızlar bunların yaptıklarını yapmadı, sabretti.

‘FAİZ LOBİSİ BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEK’
Artık bu ülkede çeteler dönemi bitmiştir. Bu ülkede mafya dönemi bitmiştir. Cunta dönemi geri gelmemek üzere bitmiştir. Şunu da söylemem lazım, faiz lobisi kendine çeki düzen ver. Faiz lobisi yıllarca benim milletimin alın terini sömürdü. Bundan sonra sömüremeyeceksin. Çok sabrettik.

Olay sadece bu lobiyi oluşturan bir banka, üç banka kim varsa hepsi için aynı şeyi söylüyorum. Siz ki bize karşı böyle bir mücadeleyi başlattınız, bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz.

‘BORSADA PARAM YOK, SEN ÇÖKECEKSİN’
Utanmadan, sıkılmadan, borsayı çökertme gayretleri içerisine girenler, borsada Tayyip Erdoğan’ın parası yok, çökersen sen çökeceksin. Yüzde 11′den başladık, yüzde 94′lere kadar çıktık. Niye? Çünkü biz spekülatörlere fırsat vermedik, yarın da vermeyeceğiz. Eğer senin spekülatörlüğünü yakaladığımız anda da ümüğünü sıkarız. Kim olursan ol, ümüğünü sıkarız.

Ana muhalefetin kendini bilmez bir milletvekili polise hakaret ediyor. Bu polis, Türk milletinin polisidir. Hatalar olabilir, bu hatalar polisimize hakaret etmeyi gerektirmez.

‘SABRIN BİR SONU VAR’
Sabredeceğiz ama sabrın da bir sonu var. Göstericilerin arkasından siyaset yapmaya çalışanlar önce siyaseti öğrensin.

Gençler, ben belediye başkanıyken siz daha kucaktaydınız. O dönemleri hatırlamıyorsunuz.