‘Kim Bu HIPSTER’LAR?’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 193. sayısı çıktı

Cuma, 28 Kasım 2014 16:18

Dipnot Tablet’in 193. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Kim Bu HIPSTER’LAR?’ kapağı ile çıktı.

Kapak_v (4)

Sahi kim bu Hipster’lar? Ne giyerler? Bir hipster’ın olmazsa olmazları nelerdir? Yağmur Bilmez Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Hipster’ların kendileri trend haline gelince ne oluyor? Bir paradoksal parodi olarak hipsterlar… İldem Wilson’un kaleminden 193. sayıda…

Yılın en önemli ödül töreni Oscar yaklaşıyor. Peki, bu senenin iddialı filmleri neler? Türkiye’nin en iyi sinema yazarlarından Ali Arıkan Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Kalebodur ile Mimarlar Konuşuyor‘un bu ay konuğu Mimar Aydan Volkan. Ayrıca, Kalebodur’la Mimarlık’ta bu hafta: Van Gogh’un Yıldızlı Gecesi’nin ilham olduğu bisiklet yolu ve Haftanın Mimarı köşesinde ise Emre Erkal var.

Yılbaşı yaklaştı, tatil planları yapılmaya başlandı. Peki, kimle tatile gidilmez? Tatiliniz zehir olmadan önce French Oje’nin yazısını mutlaka okuyun!

Mahmut Güleç’in #kitapmüzik köşesi yine çok renkli. Dipnot Tablet’in kitap müzik köşesine bakmadan haftaya başlamayın… Can Dündar’ın kaleminden yayınlanan ‘Abim Deniz’e dair her şey kitap müzik köşesinde…

SALT’ta bu hafta: Karanlıkta Gökkuşağı, İngiltere’den Sevgilerle- İsmail Saray, Akram Zaatari, Performans Atölyesi ve Alain Robbe-Grillet gösterimi var.

İnci ve Soner Sarıhan alışılagelmiş seyahat normlarını yıkarak bisikletleri ve çocukları ile 24 ülkeyi dolaştılar. Rabia Çelik, Sarıhan ailesi ile hikayelerini ve seyahatlerini  Dipnot Tablet için konuştu.

Çakralar tıkanınca ne oluyor? Funda Mentaloğlu, herkesin aklını karıştıran çakraları ve ne işe yaradıklarını 193. sayı için yazdı.

Kanal D’nin yeni dizisi Şeref Meselesi’nin yıldızı Kerem Bürsin miti nasıl oluştu? Gizem Merve Kaboğlu Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Birçoğumuz Apple ürünlerini kullanıyoruz ve hatta onsuz nasıl yaşıyorduk diyoruz. Peki, Apple’nın bilmediğiniz kötü ürüleri yok mu? Göksan Kadayıfçı, Tüm Zamanların En Kötü 10 Apple Ürününü 193 sayı için araştırdı.

Ukrayna, Euromaydan olarak da adlandırılan toplumsal olayların yıldönümünü yaşıyor. Bir senede Ukrayna’da neler yaşandı? Serkan Bağ 193. sayı için yazdı.

Almanya nasıl dünya şampiyonu oldu? Barış Çunguroğlu, Almanya futbol milli takımındaki birçok sporcunun fizyoterapisti, kuvvet ve kondisyon koçu Thomas Ott ile konuştu.

Aslı Göknar’ın hazırladığı ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta Masallar Şehri Prag’a götürüyoruz.

Muhammed Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı’nın yapım sürecini ve dünyadaki örneklerini Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

LookCloser köşemizde bu hafta Afrodit’in Elçisi Jac Jagaciak var.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Halleri’nde Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet’in 193. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play