Kılıçdaroğlu’na saldıran Övet’in Meclis’te kimle tokalaştığı belli oldu

Cuma, 11 Nisan 2014 10:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıda bulunan Orhan Övet’in Meclis’te dolaşırken güvenlik kameralarına yansıyan yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Kamera kayıtlarında dikkati çeken detaylardan biri ise Meclis’in 3 No’lu kapısı önünde takım elbiseli biriyle tokalaşması.

Söz konusu kişinin MHP Elmadağ Belediye Başkanı adayı Aytaç Özel olduğu ortaya çıktı. Saldırıyla ilgili daha önce konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Saldırganın Elmadağ Belediye Başkanı ile bağlantısı ne?” diye sormuştu.

Özel yaptığı yazılı açıklamada, bazı yazılı ve görsel basında yer alan haberlerlerde, ‘Övet’in tokalaştığı isim kim?’ başlıklı haberlerle zan altında bırakıldığını belirtti. Özel, 9 Nisan 2014 tarihinde ‘Kim Bu Takım Elbiseli Adam’ şeklinde görsel ve yazılı basında çıkan bazı haberler üzerine yaptığımız basın açıklamasıdır’ diyerek şu ifadelere yer verdi:

 

“8 Nisan 2014 tarihinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı gerçekleştiren şahsın aynı gün Milliyetçi Hareket Partisi grup toplantısından çıktığımız esnada yanıma gelerek selam verdiği, sonrasında ise tokalaşmak suretiyle yanımdan ayrıldığına dair görüntüler yer almış olup, bu yayınlarda şahsım zan altında bırakıldığından bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Elmadağ Belediye Başkan adayı idim. Partimizin grup toplantısından çıktığımız esnada görüntülerde yer alan şahıs, herhangi bir vatandaş olarak yanıma gelerek selam vermiş, kısa bir süre sonra da tokalaşarak yanımdan ayrılmıştır. Sonradan edindiğim bilgilere göre şahsın bizim seçim bölgemizde ikamet ettiği ve başka bir partinin üyesi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Buradan açıkça belirtmek istiyorum ki, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren şahsı hiçbir şekilde tanımadığım gibi, yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz olunur. Aytaç Özel.