Kılıçdaroğlu: Tutturmuş kışla yaptıracağım diye sen önce gökdelenleri traşla

Cuma, 7 Haziran 2013 12:39

k__l____darogluKemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. CHP lideri Başbakan ERdoğan’ın tutumunu eleştirerek, Bütün dünya anladı bir tek Erdoğan anlamadı. Dünyanın gördüğünü Başbakan Erdoğan görmedi. Çanak çömlek bizi engelliyor diyordu şimdi de var olmayan bir kışlayı yapmaktan geri adım atmıyor. Kimlere söz verdi de geri adım atmıyor?  Herkesi kucaklamak zor bir iştir.”dedi.

İŞTE CHP LİDERİNİN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

Başbakan faiz lobisi yaptı diyor. Engelle o zaman. Ne olduğunu bilmiyor? Borsa düşüyor, faiz yükseliyor, dolar yükseliyor hala birilerini suçluyor. Kırıcı ifade kullanacaksınız toplumu aşağılayacaksınız ben karar verdim yapacağım diyeceksin. Halkın yüzde 50 oyunu çantada keklik gören bir Başbakan olabilir mi? İstanbul’la ilgili önce o kentin belediye başkanı konuşmalı. Hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetim görmedim. Gökdelen yapılıyor küstüm diyor. Sen Kışla yapacağına önce Sultanahmet’in silüetini bozan 3 gökdeleni traşla. Yarın bunlar mezarlıkları da rant alanına dönüştürürler.

Bütün STK’lar gençlere destek veriyor, dünya destek veriyor.

Demokratik eylemler çivili sopalarla eylemcilerin üzerine yürüdüğü eylemler değildir, kolunda çantası olan kadına biber gazı sıkmak demek değildir. Demokratik eylemler cam çerçevenin indirildiği eylemler değildir.