“Kepenk kapatma tam bir saçmalık” Bütçe krizi, Hollywood’un beyefendisini çıldırttı!

Pazartesi, 21 Ekim 2013 14:26

nucky-thompson-1024Boardwalk Empire dizisindeki rolüyle ününe ün katan aktör Steve Buscemi, sakinliği ve beyefendiliği ile tanınan biri olabilir. Ancak konu politika olduğunda kendisini kaybettiğini söylesek abartmış olmayız. IQ seviyesi en yüksek aktörlerden biri olan Buscemi, Guardian gazetesine röportaj verdi. Röportajda konu ABD’deki bütçe krizine gelince, tıpkı Boardwalk’taki Nucky Thompson karakteri gibi, Buscemi’nin hırçın yüzü ortaya çıktı!

“Kepenk kapatma olayı bir saçmalık” diyen ünlü aktör krizden Cumhuriyetçileri sorumlu tutarak, “umarım Amerikalılar bir dahaki seçimlerde kepenk kapatmayı hatırlarlar” dedi. Sert eleştirileri bununla da sınırlı kalmayan Buscemi, “Bence, Cumhuriyetçiler ülkeyi hasta olarak tutuyor ve bu bir suç. Bunlara nasıl müsaade ediliyor bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Cumhuriyetçileri eleştiri bombardımanına tutan Hollywood yıldızı Çay Partisi toplantılarına da ateş püskürdü. Buscemi, “Çay Partisi güruhu Cumhuriyetçi Partiyi adeta esir olarak tutuyor. Felsefelerini anlamıyorum. Onlar kendilerine göre iyi şeyler yapıyorlar. Ama ben buna katılmıyorum. Umuyorum ki kepenk kapatma da bu gerçeği gösterir ve insanlar bir dahaki seçimlerde bunu hatırlarlar” dedi.