“Kendimi korumak için bıçak çektim!” Katil zanlısı Burak’ı nasıl öldürdüğünü anlattı!

Salı, 14 Mayıs 2013 16:07

katil_3Burak Yıldırım’ın katil zanlısı ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti.

İstanbul Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Fenerbahçe’nin 2-1 galibiyetiyle sonuçlanan gergin derbi sonrasında Fenerbahçeli taraftar 19 yaşındaki Burak Yıldırım öldürüldü. Katil zanlısı Yücel Ortak, memleketi Bingöl’e kaçmak isterken yolda durdurulan otobüsteki aramada yakalandı.

“KENDİMİ KORUMAK İÇİN BIÇAK ÇEKTİM”
Edirnekapı’da, Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım’ı bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Yusuf Ortak’ın cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Ortak’ın ifadesinde, “Arkadaşımı yolcu ederken 10 kişilik Fenerbahçeli grupla karşılaştım. Üzerimde Galatasaray formasını gördüklerinden bana hareketler çekerek ‘şişt’ şeklinde seslendiler. Ben de, ‘Hayırdır’ dedim. Bana doğru geldiklerinde kendimi korumak için bıçak çektim” dediği kaydedildi.

“BENZİNLİKTE ELİMİ YÜZÜMÜ YIKADIM”
Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulaması yapılan Yusuf Ortak’ın ilk ifadesinde cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. 3 ayrı yaralamadan daha önceden de poliste kaydı bulunan Yusuf Ortak’ın ifadesinde, “Tekstil işinde çalışıyorum. 2 yıldır İstanbul’dayım. Amcamla kalıyorum. Çocukluk arkadaşım olan Yusuf B. İle Fatih Kadınlar Pazarı’ndaki evimizin yakınındaki kahvehanede maçı izledik. Arkadaşımı yolcu etmek üzere Edirnekapı’ya kadar yürüdük. Metrobüs durağında arkadaşımı yolcu ettim. Evime doğru geri gidecekken Metrobüs durağından gelen 10 kişilik Fenerbahçeli taraftar grubu bana sataştı. El kol hareketleri yaparak ‘Şışşt’ şeklinde seslendiler. ‘Hayırdır’ der demez grup bana doğru koştu. O anda kendimi korumak için bir arkadaşımın bana hediye ettiği üzerimdeki bıçağı çıkarttım. Yaklaşan gruba doğru da salladım. Benim de parmağım yaralandı. Tam ben kaçarken yolcu ettiğim arkadaşım kavgayı duyup yanıma geldi. Birlikte kaçtık. Benzinlikte ellerimi yüzümü yıkadım. Sonra eve geldim. Arkadaşım da ayrılarak evine gitti. Kaçarken olayda kullandığım bıçağı surlara doğru attım” dediği öğrenildi.