Kediye yaptığı işkencenin videosu ile sosyal medyayı ayağa kaldıran üniversite öğrencisi C.A adliyeye sevkedildi Dipnot/Özel

Pazartesi, 10 Şubat 2014 12:12

Kediye yapılan işkence videosu dün gece sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Eskişehir Osmangazi Üniveristesin’de okuyan M.C.A adlı öğrencinin sahiplendiği bir kediyi işkence ederek feci şekilde öldürmesine ait olduğu iddia edilen görüntüler You Tube video paylaşım sitesine yüklendi. Söz konusu olay ile ilgili sosyal medyada adı geçen şahıs C.A’nın Eskişehirde olduğu haberi yayılmıştı. Dipnot.tv Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne ulaştı, Emniyet müdürlüğü bilgi toplama ünitesi olay ile ilgili “bilgilerinin olmadığını” söyledi.

 

Sahıs adliyeye sevkedildi

Sabah saatlerinde C.A.’nin Bartın’a gittiği ve burada yakalandığı haberleri üzerine Dipnot.tv Bartın Emniyet Müdürlüğü ile görüştü. Bartın Eminyet müdürlüğü “sahıs adliyeye sevkedildi” dedi ancak olayın detayları ile ilgili bilgilerinin bulunmadığını söyledi.

Bugün Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’nin resmi web sitesinden yapılan açılama ise C.A’nın Üniversitemiz Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi olduğunu doğruladı ve C.A’nın Üniveristenin Disiplin Yönetmeliği çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılacağını söyledi.

İşte Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi yapılan açıklama:

“Sosyal paylaşım ve çeşitli iletişim sitelerinde yayınlanan, Üniversitemiz Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi M.C.A, hayvan haklarını ihlal eden ve bizleri derinden üzen video görüntülerini nefretle kınıyoruz. Yapılan fiil ile ilgili olarak, söz konusu öğrenci hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmış olup, fiilin Üniversitemiz Disiplin Yönetmeliği çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılması konusundaki hassasiyetimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.
Gençlerimizin insanı bir takım değerlere bağlı ve etik kurallar çerçevesinde yetiştirilmeleri konusunda toplumda her kesimin gerekli hassasiyeti ve özeni göstermesi hepimizin ortak arzusudur.”