Kasları Arzu Nesnesi, Rolü ile Genç Kızların Yeni Prensi: Barış Arduç

Cumartesi, 16 Ocak 2016 11:38

GİZEM MERVE KABOĞLU

Önce yakışıklılığı dillere pelesenk oldu, sonra kasları, dudakları, halay çekişi ve son olarak güzel sesi… Her hareketi fenomen, her adımı olay oluyor. Kiralık Aşk ile her Cuma evlerimize konuk olan, yaz itibarıyla genç kadınların gözdeleri arasında bir numaraya tırmanan Barış Arduç’u yakından tanımak ister misiniz? (Hayır diyeceğinizi hiç sanmıyorum.)

 

Aslen Arnavut olan Barış Arduç’un baba tarafı Fatsa’dan Düzce’ye göçmüş, anne tarafı ise Artvinli. Anne babasının yolları ise Sakarya’da kesişmiş, ardından çalışmak için İsviçre’ye gitmişler. İsviçre doğumlu olan ünlü oyuncu, emlakçı bir anne babanın ortanca oğlu olarak 9 Ekim 1987 tarihinde Dünya’ya geldi. Ağabeyi Onur ve kardeşi Mert Arduç ile 3 kardeşler. Eğitim için halasının yanına Türkiye’ye gönderilen Arduç, ilkokul ve ortaokul eğitimlerini Sakarya, Gölcük’te alırken Gölcük depremi sonrası Bolu’ya yerleşti. Depremde çocukluk arkadaşlarını kaybeden genç oyuncunun, Bolu’da da Düzce depremine yakalanmasıyla art arda zor günler geçirdiğine demeçlerinde rastlıyoruz. Barış,  lise sonrası Kayseri’de Spor Akademisini kazandı ancak okulu bitirmeden İstanbul’a döndü. Yüzme, futbol, dalış, basketbol ve hentbol sporlarıyla ilgilenen Arduç, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak Şile’de 8 yıl cankurtaranlık yaptı.

 

Tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama’da ve ardından Sadri Alışık Tiyatrosu’nda eğitim aldı. Arduç, ilk olarak 2011 yılında Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili gibi dizilerde, sonrasında ise Pis Yedili, Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı, Racon ve Kiralık Aşk dizileriyle ekrana geldi. Sadece Sen ve Deliha filmlerinde rol alan Barış Arduç, Deliha’da başrolü paylaştığı, aynı zamanda filmin senaristi de olan oyuncu Gupse Özay ile uzun süredir aşk yaşıyor. Yakışıklı oyuncu Hürriyet Gazetesi’ne verdiği röportajda aşkın sette başlamadığının ise altını çiziyor: “Bizim hikayemiz sette başlamadı. Arkadaştık. Film bittikten kısa süre sonra aramızdaki muhabbet çok güzel gitti. İkimiz de gülmeyi seviyoruz. Çok mutluyuz. Kendimiz gibi davranıp çok eğleniyoruz.” Barış Arduç, Akşam gazetesine verdiği röportajda ise kadınlarda aradığı özellikleri şöyle sıralıyor: “Bir kadında beni ilk etkileyen şey samimiyet, doğallık ve utanma duygusunu kaybetmemiş olması. Üstüne bir de güzel gülüyorsa daha ne olsun.”

 

Kiralık Aşk’taki Ömer karakteriyle ideal erkek kılıfını güzelce giyinen Arduç kardeşiyle beraber ticarete adım attı. Ekranların yeni jönünün ArdStore markası altında aksesuar satışı gerçekleştirdiğini belirtirken, bir deri firmasının reklamlarında da boy gösterdiğini hatırlatmalıyım. “Affet beni sevgilim” sözleriyle kadınların önünde diz çöken Arduç, ekran başındaki hayranlarının kalplerini çarpıtıyor ancak kendine seksi demek konusunda bir adım geri duruyor.

“Bir adamın “Kendimi seksi buluyorum” demesi ruh sağlıyla ilgili ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum” diyen Barış Arduç, “Seks konuşmaya utanır mısınız?” sorusu üzerine oldukça çarpıcı şu açıklamada bulunuyor: “Cinsellik kimsenin inkar edemeyeceği bir şey. Bu durumu konuşmakta ayıp değil. Ama büyüdüğüm mahallede bunları konuşmak ayıptı. Bu yüzden herhalde aleni şekilde bunları konuşamıyorum. Bir de seks hayatını anlatanların cinsel hayatlarının iyi olmadığını düşünüyorum. Genelde beceremediğini anlatırsın. Çok diline vurduysa orada sıkıntı vardır. Çünkü o kendine özgü bir şey.”

 

Kendisi her ne kadar röportajlarında sesinin kötü olduğunu söylese de TEGV yararına düzenlenen gecede canlı yayında Nayino şarkısını seslendiren ünlü oyuncu bol alkış aldı. Şarkıyı ısrarlar sonucu bir kez daha seslendiren Arduç, ses üzerine olmasa da henüz kariyerinin başında ödüllenen şanslı isimlerden. 42. Altın Kelebek Ödülleri ve Cypaparazzi KKTC En İyiler Ödülleri’nde partneri Elçin Sangu ile “En yakışan çift” ödüllerini alan ikilinin biz de başarılarının devamını diliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=LVyW8YywoRk

Yazının devamını okumak ve Dipnot Tablet’in 252. sayısını indirmek için

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play