Kartal 25 Haziran’da topbaşı yapıyor

Cumartesi, 22 Haziran 2013 16:31

besiktas-antrenman-e1341252619134Yeni sezon için henüz yeni teknik direktörü belli olmayan Beşiktaş futbol takımının yeni sezon hazırlıkları programı ise belli oldu.

Futbol direktörlüğüne Önder Özen’i getiren Siyah-Beyazlılar, 2013-2014 sezonu hazırlıklarına salı başlayacak. İstanbul ’da toplanacak Beşiktaş, kamp için 1 Temmuz’da Almanya’nın Scharmutzelsee bölgesine gidecek. 11 Temmuz’a kadar burada kalacak olan Siyah-Beyazlı takım, 12 Temmuz’da Hamburg’da henüz planlamaları süren bir hazırlık maçı oynayacak ve ardından Türkiye ’ye dönecek. Beşiktaş, ikinci kamp çalışmaları için 17 Temmuz’da Avusturya’nın Lienz bölgesine hareket edecek ve 27 Temmuz’a kadar burada kalacak.

Siyah-Beyazlılar, ikinci kamp çalışmaları sırasında da hazırlık maçları oynayacak. 28 Temmuz’da son bulacak ikinci kamp çalışmalarının ardından yeni sezon hazırlıkları İstanbul’da devam edecek.

UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilen Beşiktaş ve o dönemdeki iki yöneticisi Tayfur Havutçu ile Serdal Adalı dün savunmalarını verdi. 24 Haziran haftası UEFA’nın kararının açıklanması beklenirken, UEFA Disiplin Müfettişi’nin sunmuş olduğu rapordaki iddialar şöyle sıralanmıştı: “Beşiktaş’ı 2013-2014 sezonu için UEFA Avrupa Ligi müsabakalarından men etmek, disiplin talimatı ihlalinin ciddiyetine bağlı olarak, disiplin kurulu tarafından kararlaştırılacak bir süre boyunca gelecekteki UEFA müsabakalarından men etme yönünde Beşiktaş’a karşı ilave yaptırım uygulanmasını değerlendirmek ve Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu hakkında futbolla ilgili her türlü faaliyete katılmalarına ömür boyu men cezası uygulamak.”