Karayip’li anneden kızına Facebook dayağı VİDEO

Cumartesi, 26 Nisan 2014 14:48

Karayipler, Trinidad ve Tobago’da 4 çocuklu anne Helen Bartlett 12 yaşındaki kızını Facebook’ta yarı çıplak resimler paylaştığı için kemerle dövdükten sonra görüntüleri de yine Facebook’ta paylaştı. 12 yaşındaki kızının Facebook’ta bir erkek ile yaptığı mesajlaşmaları okuyan ve mesajlarda kızına cinsel ilişki teklif edildiğini gören anne çılgına döndü. 6 dakikalık video’da Helen Bartlett kızını azarlarken bir yandan da kemerle dövüyor.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından ülkede fiziksel şiddet tartışması yeniden başladı, pek çok kişi annenin hapse atılması gerektiğini savunurken, bazıları ise annenin davranışını doğal buldu. Yerel medyaya konuşan anne babasının kızını ve kendisini terkettiğini ve o günden beri kızının kontrolden çıktığını anlattı. Kızını uygunsuz davranışlardan korumak için her yolu denediğini ancak sonuç alamadığını söyleyen anne “İsterlerse beni hapse atsınlar. Yaptığımın arkasındayım dedi”.

Ülkede tartışma yaratan video ile ilgili olarak Tabago’da aileden sorumlu bakanlık aileleri çocuklar üzerinde şiddet kullanmamaya çağırdı.