‘Kapıdaki Düşman IŞİD’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 169. sayısı çıktı

Cuma, 13 Haziran 2014 16:14

Dipnot Tablet 169. sayısı ile yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet haftaya damgasını vuran bir haber ile özel IŞİD dosyası ile karşınızda.

Kapak_v

İki yıl Halep’te yaşayan deneyimli Ortadoğu Muhabiri Samet Doğan IŞİD’in bilinmeyenlerini, Maliki’nin politikalarının IŞİD’i nasıl yeniden diriltiğini anlatıyor.

Bir elçilik nasıl tahliye edilir? Emekli Büyükelçi Uluç Özülker’den öğreneceksiniz.

Musul’da yaşananları Musul’da yaşayanlar anlatıyor. Ali Mendillioğlu’nun özel röportajı da Dipnot Tablet yeni sayımızda!

Paris’e gitmeden bu yazıyı mutlaka okuyun. Can Remzi Ergen sizin için yazdı.

Kalebodur ile Mimarlık’ta bu hafta Türkiye’nin Venedik’i Fethi ve Dünya Kupası’nın oynanacağı 12 stadı bulabilirsiniz. Ayrıca haftanın mimarı Ercan Çoban’ın en güzel yapıları Dipnot Tablet 169. sayıda…

Şov başladı. Ama önce rakamlarla Dünya Kupası!

Beyoğlu’nun yok alan kültür tarihi.. Kitapçılar neden kapanıyor? Robinson Crusoe 389, Pandora, Kelepir ve Ana Kitabevi’yle Rabia Çelik Dipnot Tablet için konuştu.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

Mahmut Güleç’in beğeni ile okunan #kitapmüzik köşesinde bu hafta Türkiye’nin tek kadın Neyzeni Burcu Karadağ’ın özel portresi ile Türkiye ve dünyanın en iyi çıkan, en çok dinlenen albümleri var.

Eyvahhhh! Geçen sene aldığınız bikiniye sığamıyor musunuz? Yazarımız Funda Mentaloğlu’nun yazısını kaçırmayın deriz.

Hepimizin hayalini gerçekleştirdi. Üstelik parası da yoktu. Gizem Kaboğlu’nun Çağrı Çankaya ile özel söyleşisi 169. sayıda.

Parklarda bulunan fitness aletleri ne kadar faydalı? Toplum olarak bu aletlerden yeterince faynadalabiliyor muyuz?  Daha sağlıklı bir şekilde kullanmak için neler yapmalıyız sorularını Fit&Fun köşesinde Barış Çunguroğlu kaleme aldı.

Londra’da evsizlerin apartman boşluklarında uyumaması için başlatılan çivili uygulama tüm dünyadan tepki aldı. Peki, bu uygulama ne anlama geliyor? Dünya Hali köşesinde İldem Wilson Londra’da evsizlere uygulanan çivi uygulamasının detaylarını Dipnot Tablet’in 169. sayısı için yazdı.

Paylaşım fikrinin hayatımıza tekrar girmesini sağlamak ve tüketim çılgınlığı durdurmak için üretilen bir proje olan Eşya Kütüphanesi nedir? ‘Paralar cepte, paylaşımlar Eşya Kütüphanesi’nde’ röportajında bu fikrin nasıl uygulamaya geçtiğini okuyabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Merve Kurt 40 gün boyunca İran’ı karış karış gezdi ve oradaki hayatı fotoğrafladı. İran’ın kapalı kapıları ardında neler oluyor? İranlı kadınların hayatı nasıl ve Türkiye’de nasıl yorumlanıyor sorularını ‘İranlı kadınların gizli dünyası’ başlıklı yazıda okuyabilirsiniz.

Dünya döndükçe dijital koşarak ilerlemeye devam ediyor. Dijital Age Summit Konferası’nın konuşmacılarından Pelin Özkan ve Nathalie Nahai ile Türkiye’nin Dijital fotoğrafını Fuat Kahraman konuştu.

 

Dipnot Tablet dopdolu ve yepyeni sayısı ile yayında.

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Get-it-on-Google-Play