Kalimera Halkidiki… Daha Yaz Bitmedi!

Perşembe, 18 Eylül 2014 10:28

Yunan Makedonyası’nın güneyinde, üç parmak gibi Ege’ye uzanan Halkidiki, beyazdan, turkuaza, maviden, laciverte kadar renk değiştiren denizi ile cennet bir yarımada. Halkidiki’ye vardığımda söyle düşündüm, “Yanı başımızda Maldivler gibi bir yer varmış da haberimiz yokmuş!”

beach 3Selanik’in güneyinde Ege’ye uzanan parmaklar halinde bulunan Halkidiki yarımadası, bölgenin en geniş sayfiye yeri. En önemli bölgeleri Kassandra, Sithonia ve Agion Oros. Halkidiki yarımadası, yüksek ve yemyeşil dağları, harika denizi ve araba kullanması çok keyifli olan yollarıyla, Balkan turunda asla atlanmaması gereken bir destinasyon. Mythos diye bir bira markası var. İçmenizi hatta içirmenizi tavsiye ederiz.

pool_beach_1Bu hafta size yemyeşil bahçelerin ortasında yer alan Eagles Palace’da kalmanızı önereceğiz. Otelin özel kumsalı öyle güzel ki tüm gün buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Yok deniz istemem derseniz açık havuzu, ödüllü spa merkezi ve tenis kortu da var.

Eagles Palace’ın odaları doğal renklerde şık bir dekora sahip. Banyolar lüks mermerler ile kaplanmış. Odalar deniz veya bahçe manzaralı. Yani kötü manzara yok!

junior_suite_jacuzziYemek seçenekleri arasında Vinum’da Asya mutfağı, Kamares Restaurant’ta uluslararası gurme mutfağı ve Almyra Restaurant’ta balık lezzetleri var. Kokteyl barı ve plaj barındaki içki ve kokteyller ise birbirinden güzel.

Eagles Spa’da dünyanın her yerinden vücut bakımları yaptırabilirsiniz. Hidromasajlı küveti denemenizi özellikle tavsiye ederiz. Ayrıca otelden çıkmak isterseniz tablo güzelliğindeki Ouranoupoli köyü 4,5 km mesafede bulunuyor.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR 

Yazının tamamı için:

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play