Kalebodur’la Mimarlık’ta bu hafta: Ayaklar Akıllandı!

Pazartesi, 8 Eylül 2014 10:47

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru. Artık yavaş yavaş mobilden giyilebilir teknolojilere geçiyoruz. Hiç kuşkusuz bu gelişme hayatımızı kolaylaşacak ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Son üretim ise akıllara durgunluk veriyor. Giyilebilir teknolo Hintçe olarak ‘beni oraya götür’ anlamına gelen Lechal Hindistan’ın giyilebilir teknolojiye son katkısı!

lechal-2Hintli girişimcilerin geliştirdiği akıllı ayakkabı, cep telefonuyla iletişim kurarak navigasyon cihazı gibi çalışıyor. Ducere Technologies tarafından geliştirilen Lechal akıllı ayakkabı Google Maps’ten gideceğiniz yolun rotasını çekiyor.

lechal-1 Titreşim özelliği sayesinde hangi yöne dönmeniz gerektiğini haber veriyor. Sağ ayağınız titriyorsa sağa, sol ayağınız titriyorsa sola dönüyorsunuz. Aslında görme engelliler için devrim yaratacak olan bu ayakkabı, akıllı telefonunuzla entegre çalışarak ne kadar kalori yaktığınızı da hesaplıyor, telefonunuzu bir yerde unuttuğunuzda size haber veriyor, yeni bir yeri ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yerler hakkında öneriler sunuyor.

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play