‘Kalebodur ile Mimarlar Konuşuyor’ bu kez de Antalya’da!

Cumartesi, 5 Ekim 2013 12:33

image001-777x1024Kalebodur’un, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonuyla düzenlediği “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” isimli toplantı dizisinin yeni buluşması Antalya’da gerçekleşiyor. Mimar, sosyolog, yazar, gazeteci ve düşünürler ile bir araya gelerek toplumu yakından ilgilendiren konularda tartışma platformu oluşturmayı hedefleyen Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor’un son toplantısında, Zekai Görgülü’nün moderatörlüğünde Abdi Güzer, Cüneyt Özdemir, Emre Arolat ve Nevzat Sayın, mimaride “Şablon / Template” konusunu tartışacaklar.

2. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali kapsamında gerçekleştirilecek Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor söyleşisinde;“Şablon / Template” temasından hareketle gündelik yaşamı, sanat ve mimarlığı şekillendiren şablonlar, onların kültürel ortam içinde var olma ve meşrulaşma biçimleri, şablonlara bağlı olarak gelişen üretim ve tüketim ilişkileri, yapı ve kent ölçeğine yansıma biçimleri konuşulacak.

5 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Antalya Ramada Plaza Hotel’de Zekai Görgülü’nün moderatörlüğünde; Abdi Güzer, Cüneyt Özdemir, Emre Arolat ve Nevzat Sayın’ın katılımıyla “Şablon / Template” temasının ele alındığı söyleşi http://bit.ly/mimarlarkonusuyor linkinden canlı izlenebilecek.