Kadir Has Üniversitesi amfilerini liselilere açtı

Salı, 12 Mart 2013 08:14

Tanitim Fakulte_Revize.-w616-h0-p0-F-S1Kadir Has Üniversitesi lise öğrencilerinin uygun meslekleri seçmelerine yardımcı olmak amacıyla, lise öğrencilerine amfilerini açtı. 

Lise öğrencileri (10-11 ve 12. sınıf olmak üzere) ayda bir kez gerçekleştirilecek olan ücretsiz üniversite derslerine katılabilecek. 20 Şubat, 6 Mart, 10 Nisan ve 8 Mayıs’ta yapılacak derslerin sonunda ise öğrencilere derslere katıldıklarına dair sertifikaları 8 Mayıs’ta düzenlenecek törende takdim edilecek.

Cibali Kampüsü’nde saat 15:00-17:00 arasında yapılacak “Üniversite’de Derse Girmek İster misin?” adlı bu etkinlikte başvuru yapan öğrenci üç aşamadan geçecek.

1. aşamada, mesleki eğilimlerini ölçmede yaygın olarak kullanılan ‘Mesleki İlgi ve Yönelim Testi’ni (MIT) testi uygulanacak.

2. aşamada, uzman psikolojik danışman rehberliğinde sonuçları değerlendirilecek bu testle öğrenciler ilgi ve eğilimi olduğu alanların arasında hangisine daha yatkın olduğunu tanıyabilecek; bu alanla ilgili mesleklerle ilgili fikir sahibi olabilecekler.

3. aşamada ise meslek ve alanla ilgili üniversitede derslere girebilecek.

Tanıtılacak fakülteler ve derslerin adları ise şöyle:

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası Politika, Ekonomi ve Türkiye

“Küreselleşen Dünya Nereye?”

İletişim Fakültesi

Medya-İletişim ve Sosyal Medya

“Eğlence, Ticaret ve Yeni Medyatik Yaşam Tarzı”

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

21. Yüzyılda Bilim,Teknoloji ve Mühendislik

“Araştırma ve Buluş”

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Yaratıcılık, İnovasyon ve Teknoloji

“Tasarımda Güncel Eğilimler”

Kayıt ve Başvuru için tıklayınız…