Kadınların Yaşam ve Spor Merkezi: B-fit

Cuma, 14 Ekim 2016 15:10

Hazırlayan: Hümeyra Güzelsoy

Hepimizin uzaktan yakından duyduğu bir spor merkezi B-fit. İlginç olan şu ki, bu spor merkezi yalnızca kadınları kabul ediyor ve yine burada yalnızca 30 dk spor yaparak hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Üstelik b-fit ekipmanları, fitness salonlarındakinden tamamen farklı. Özel olarak hazırlanan bu aletleri 30 dk kullandığınızda, vücudunuzun günlük ihtiyacı olan aktiviteyi tamamlayacağı garantisi veriliyor. Nitekim sonuçlar da bunu destekler nitelikte. Merak edilesi doğrusu!
Durum böyle olunca biz de B-fit antrenörü Hale Akgün ile buluşup, özel bir röportaj gerçekleştirdik. B-fit hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için durmayın, hemen okuyun!

B-fit’i diğer sporlardan ayıran nedir?

Her şeyden önce günlük sadece 30 dk olması, yani zamandan kazandırıyor insanı. Daha b-fit’in kapısından içeri adım atarken üyelerimiz, yalnızca 30 dk tabelasını gördükleri için kafalarında soru işaretleriyle gelmiş oluyorlar. 30 dk’da nasıl değişebilir bir insan, inanamıyorlar. Herkese kendimi örnek gösteriyorum. Ben 10 ay boyunca her gün 30 dk b-fit yaptım ve 29 kilo verdim. 44 beden giyinirken şuan 36 beden giyiyorum. Tüm bunların yanında fitness salonlarında 2 saat spor yapmaktan sıkılıp burayı tercih etmiş olan üyelerimiz de var. Ve tabiki bizi diğer yerlerden ayıran en önemli şeyden birisi de, yalnızca kadınlara hitap etmemiz!

Neden yalnızca kadınlara yönelik diye sorsak peki?

Çünkü kadınlar buna değer! Yalnızca onlara tahsis ettiğimiz havadar, temiz, geniş, profesyonel bir yer b-fit. Kadınlar gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç duyuyor. Basık, küçük, havasız spor yerlerinden çok sıkıldık. Aletlerimiz kadınların vücut yapısına göre özel olarak hazırlandılar. Hiçbir şekilde kas yapmıyor. Aletlerimizde ağırlık yok. Tamamen kadınlarımızın itme-çekme gücüne dayanıyor. Her bir alet 2 farklı kas grubunu çalıştırıyor ve toplamda 9 aletimiz mevcut. 30 dk’nın sonunda vücudunuzun her yeri ve her bir kası ayrı ayrı çalışmış oluyor.

Günde 30 dk çok az gibi görünüyor. Gerçekten 30 dk yeterli mi?

Kesinlikle yeterli. İstasyon sistemiyle vücudun bütün bölümlerini harekete geçiriyoruz. Ve 30 dakika içerisinde vücut, iskelet ve kas sisteminin günlük ihtiyacı olan egzersiz uygulamasını tamamlamış oluyor.

B-fitle ayda ortalama kaç civarında kilo verilebilir?

Bu ay içerisinde b-fit olarak toplamda 3.791 kg zayıfladık. Ve 43.771 cm inceldik. Ayrıca bütün kadınlar ücretsiz deneme yapmaya gelebilirler. Burada yalnızca spor yapmıyoruz, aynı zamanda sosyalleşiyoruz!

Daha çok kimler tercih ediyor b-fit’i?

Misyonumuz her yaş grubu ve her gelir seviyesindeki kadınlara spor yapma alışkanlığı kazandırmak. Dolayısıyla b-fit’i; kilosu ve boyu uygunsa 14 yaşındaki çocuktan, 80 yaşındaki teyzeye kadar herkes tercih edebilir. Yine her kesimden de üyemiz var. Yemeğini pişirip gelen ev hanımımız da var, çalışan kadınlarımız da… Dediğim gibi çocuk üyemiz dahi var!

Üyelerinizden geri dönüşler nasıl peki?

Daha yeni ölçümünü aldım bir üyemizin. Buraya başladığında 90 kiloydu, şuanda 76 kilo. Yalnızca bu ay 7,5 kg verdi. Kendi içimizde rekabet de yapıyoruz. Kim daha çok incelecek ve kim daha çok kilo verecek diye. En iyi skorlara bir ay motivasyon amaçlı ek b-fit hediye ediyoruz.

Üyeleriniz ne tür hikayelerle size geliyor?

Depresyon hastasından tutun, düğüne hazırlık yapan gelin adayına kadar… Özgüvenini kaybetmiş üyelerimiz, başkaları tarafından beğenilmeme duygusuyla gelenler, yalnızca sağlık için gelen üyelerimiz ve zayıflamak için gelenler… Hepsi ama hepsi var. Burada müzik eşliğinde sporumuzu yapıyoruz, negatif enerjilerimizi atıyoruz, zayıflıyoruz, sıkılaşıyoruz. Biz b-fit kadınları olarak güzeliz, daha da güzelleşiyoruz !

Toplamda kaç şubeniz mevcut? Daha da büyüme planlarınız var mı? Ya da kadınlara yönelik farklı faaliyetlerle ilgilenmeyi düşünüyor mu b-fit?

Türkiye genelinde 300’ü aşkın şubemiz var. B-fit kadınlara istihdam imkanı da sağlıyor. Siz de bir b-fit franchise’ı olabilirsiniz. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde de oldukça aktifiz. Burası kadınların yaşam ve spor merkezi!