Kadın Olan Erkekler

Perşembe, 10 Temmuz 2014 11:06

Funda Mentaloğlu, Dipnot Tablet’in 172. sayısında ‘Kadın olan Erkekler’ yazısıyla ilişkilere dair tüyolar vermeye devam ediyor.

Kadın Olan Erkekler 

Her spermin içinde X ve Y kromozomu vardır. Kadın da ise X-X. Kısaca kadın her yerden kadınken erkek yarı kadın sayılabilir.

Bu denklemi biz bulmadık ama bazı danaların durumunu inceleseymişiz zaten söylermişiz.

Mesela dırdırcı erkekler!

Dırdır bir kadın enstrümanı. Öyle olmasına rağmen hemcinsleri tarafından fazla rağbet görmeyen bir silah aleti. Başka bir kız arkadaşımızın dedikodusunu yaparken de sık sık kullandığımız gibi; “Çok konuşuyoooaaar, bayılıyoruuuaaaammm”

Erkek içinde kadın kromozomu taşıdığı için doğal olarak dırdırcı olmaya meyillidir. Ve kadınlar olarak dırdırcı erkekten şikayetimiz var.

Ya inanabiliyor musun sevgili seyirci, sevgilimin doğal hakkı olan “içindeki kadınla” barış sağlamasını hayal ediyorum. Bir de bunu hayal edecek duruma geldiğim için kendime kızıyorum.

Hani ben daha cool’dum? Hani işler yolunda gitmediğinde çokta fifi kafasındaydım? Hani ben dünyanın öteki ucundan eyvallahı olmadan çıkıp gidendim? Hani önce özgürlüğümdü?

Kendime kızıyorum çünkü hadi len diyip yoluma gidecekken elime elektrik süpürgesinin sapını alıp sevgilimin kafasını patlamak daha cazip geliyor. Onu böyle sabahtan akşama kadar dövesim var.

Hani böyle üşenmesem bütün ömrümü harcayıp onu pataklaya pataklaya konuşmasını bile unutturmak geçiyor içimden.

Yemin ederim zamanın su gibi akmadığını bilsem kendi inadımdan çürürmüşüm.

Dırdır kadına bile yakışmıyorken sen nerden buldun o pis çukuru? Kim itti seni içeri? Çık oğlum oradan! Orası bir yere varmıyor.

Oradan geçenler aptaldır. Abdal değil ha bildiğin aptal. Yaşlanmış ama hayattan bir şey alamamış. Elinde kalanları ısıtıp ısıtıp kendini tekrar ederler. Durdurmak istersin terslenirler. “Ben yaşlıyım, ben yaşanmışlıklıyım, ben senden daha tecrübeliyim, saygı duyun bana!”

Dırdırcı erkeklerin etrafında besin kaynakları da yoktur. Bir hobi, bir hedef, inanç, komedi. Ne bileyim sağlam dostlar.

Adam genellikle babadan gördüğü hovardalığın havasına erken yaşta kapılır. Eli ayağı da düzgünse kadınlar içgüdüsel olarak ona doğru koşmuşlardır.

Belki bir kadını kazanmaya çalışmak için yeterli itkiye sahip olamamıştır.

Bu adamları hep ve sadece kadınlar bir yere taşır. İlk yurt dışı seyahatini bir kadınla gerçekleştirir. İlk yeni damak lezzetini yine kadından öğrenir.

O kadar kadınla hayatta kalmıştır ki kadınsız bir b.ka benzemezler. Çift ol dediğinde de ne kadar yorgun olduklarından gem vururlar.

Lan yorgunsan bana mı yorgunsun? Ben seni bir yere taşımıyorum diye vatan haini mi olmalıyım?

Çift olamıyor, tek beceremiyor, aile kavramından uzak, yetenekleri körelmiş, saçları beyazlamış, kocakarılarla patlıyor.

Adam zamanla çok basit bir şey keşfeder. Bir kadının ona daha fazla hayatlar vermesi için neye ihtiyacı olduğunu!

Yazının tamamı için:  TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK
 

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store
ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play