Kadın maskesi takan erkeklerin ilginç dünyası

Pazar, 23 Şubat 2014 14:52

İngiliz televizyonu Channel 4′da yayınlanacak olan Yaşayan Oyuncak Bebeklerin Gizli Hayatı belgeseli kadın görüntüsüne bürünme meraklası olan erkeklerin ilginç dünyasını gözler önüne seriyor. Kauçuktan yapılan ve vücudun büyük bir bölümünü kapsayan maskelerin fiyatı 600 dolara kadar çıkabiliyor. Bu maskeleri alıp takan kılık değiştirme meraklısı erkekler ise heteroseksüel evli, aile babası ya da kız arkadaşı olan erkekler. Maskeleri seksüel bir amaç için değil sadece görünümlerini değiştirme merakı nedeni ile kullandıklarını söylüyorlar.

Kadın maskesi takan erkekler kendi gibi bu maskeleri kullanan diğer meraklılar ile buluşmalar düzenliyorlar.

Kendi de bir kılık değiştirme meraklısı olan Kerry bu tutkusunu ilerletiyor ve açtığı websitesinde kendi ürettiği tıbbi silikondan yapılmış maskeleri satıyor.
Cinsiyet değiştirip kadın olmayı seçen erkeklerden farklı olarak bu maskelerin meraklıları kadın olarak doğmuş olmayı istemiyorlar. Oların ilgisini çeken şey kılık değiştirebilmek.

Tüm vücut maskesini takıp aynaya bakan Robert “bunun içinde 70 yaşında bir adam olduğuna inanamıyorum. Böyle bir kadın görsem çıkma teklif ederdim” diyor.

Barmen olarak çalışan Joel ise kız arkadaşı ile yaşıyor, ve maskelere olan ilgisini bir tür “escapism”, yani gerçeklerden ve gündelik hayattan kaçış olarak açıklıyor. Joel, normalde sokakta yürürken ilgi çeken bir insan değilim, ama maskemi takınca beni sokakta görenler bu güzel kadına bakmaktan gözlerini alamıyorlar diyor

Maske (1)MaskeMaske (2) Maske (33)Maske (4) Secrets of the Living Dolls Secrets of the Living Dolls Secrets of the Living Dolls Secrets of the Living Dolls