Kadın-Erkek İlişkileri: Dipsiz bir kuyu… Esin Övet Dipnot Tablet için yazdı!

Pazar, 1 Eylül 2013 11:53

pickupline1Kadın-erkek ilişkisi dipsiz bir kuyu misali. Hiç bir zaman çözülemeyecek. Ama son yıllarda yaşananlardan sonra hiç çözülemeyecek. Çünkü kadınlar artık özgürlüklerini ilan etti. Erkekler de maalesef seçenek bol diye artık birlikte oldukları kadınlara özen göstermiyorlar. Hal böyle olunca da maalesef artık uzun soluklu bir ilişki yaşanmıyor.

Erkek her zaman evlenmekten, uzun ilişkiye girmekten korkar kaçardı. Bu bilinen bir gerçek. Ama şu bir gerçek ki, son yıllarda kadınların özgürlüğü onları bu korkuları yaşamaya zorluyor. Çünkü birçok kadın da artık birine bağlanmak istemiyor. Ve özellikle de sevgilisi olan, evli erkeklerle birlikte olmaya çalışıyor. Öyle ki, aslında gerçekten karışık bir durum söz konusu ortada. Yani kadının kadına yaptığı kötülükler, daha çok gün yüzüne çıkmaya başladı. Çünkü kadınlar başkasının sevgilisini baştan çıkartmaya içten içe bayılıyor. Bu bilinçaltı bir gerçek.

Sosyal medya da bunu çok fazla tetikledi. Eskiden internet üzerinden insanlar birbirleriyle tanışır ve evlenirlerdi. İlk yıllarda herkes bunu garipserken artık bu tanışma gecelik bir hal almaya başladı.

Öyle ki, sosyal medya üzerinden aynı mekanda olan insanlar birbirini bulup o geceyi birlikte geçiriyorlar. Yani kısaca özet geçmek gerekirsek anne ve babalarımızın yaşadığı fedakarlıkla dolu ilişkiler tarih olmak üzere. Çünkü artık hiç kimse sorumluluk altına girmek hatta kimsenin sorumluluğunu almak istemiyor.

Evlense bile “Yürümezse boşanırım” mantığı devreye girdiği için de uzun soluklu evlilikler tarihe karışıyor. ben artık bu tarz şeyleri duyunca şaşırmıyorum. Kitabım Siz Uyurken de bol bol bu olaylardan bahsettim, bahsediyorum. Artık insanlar için anı yaşamak, geceyi geçirmek ve sabah kendi hayatına devam etme mantığı var. Bu büyük bir gerçek.

Esin Övet

https://twitter.com/esinovet

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ