Kadıköy’de korkutan kaza: 6 yaralı

Perşembe, 25 Temmuz 2013 16:32

38257_974_25072013154927_1İstanbul Kadıköy’de aşırı hızlı olduğu iddia edilen cip yolcu indirmek için durağa yanaşan servis minibüsüne arkadan çarptı. Kazada 6 kişi yaralandı.

D-100 Karayolu Acıbadem mevkiinde meydana gelen kazada Fatih Özkentli’nin kullandığı cip, önünde seyreden ve yolcu indirmek için yavaşlayan Nizamettin Kargın’ın kullandığı servis minibüsüne hızla çarptı.

Çarpmanın etkisiyle her iki araçta büyük hasar oluşurken 4’ü servis minibüsünde 2’si de cipte olmak üzere 6 kişi yaralandı. Cipteki yaralılar Aynur Çelik ve Duygu Arslan çevreden yardıma gelen vatandaşların da yardımıyla çıkarıldıktan sonra yol kenarına alındı.

Kazayı gören vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevkedildi. Kazanın etkisiyle şok geçiren yaralılar, ambulans ekipleri gelene kadar vatandaşlar tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Kısa sürede olay yerine gelen ambulanslara konulan yaralılar, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

‘NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIK’

Servis aracında bulunan bir yolcu “Biz durağa yanaşmak için yavaşladığımız sırada arkadan gelen cip bize çarptı. Ne olduğunu anlayamadık. Servis minibüsünün arka tarafında oturan 4 kişi yaralandı” diye konuştu.

Servis aracının sürücüsü Nizamettin Nizamettin Kargın da “Yolcu indirmek için durağa yanaşırken cip arkadan büyük bir süratle bize çarptı. Cipin içindeki 2 kişi ile minübüste bulunan 4 kişi yaralandı” diye konuştu.

Sürücülerin ifadesini alan polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.