Jogging severler, bu uyarıları dikkate alın: ‘Ölüme Koşanlar’

Pazar, 1 Haziran 2014 11:48

Jogging severler! Barış Cunguroğlu Fit Fun köşesinen koşucuları uyardı: “Birilerinin canına bir şey olacağı korkusu var içimde”. Cunguroğlu’nun ‘Ölüme Koşanlar’ başlıklı yazısında okuyun.

Ölüme Koşanlar

Geçtiğimiz haftalarda doping ile alakalı yazdığım bir yazının sonrasında, dikkatsiz davranışından dolayı hayatını kaybeden bir sporcu ile sarsılmıştık. Bu haftaki yazımı yazarken yine korkarak yazıyorum. Çünkü birilerinin canına bir şey olacağı korkusu var içimde. Sonrasında ben demiştim demek istemediğim için, birtakım  önlemler alınması ümidi ile bu konuya herkesin dikkatini çekmek istiyorum.

Uzun yıllardan beri erken kalkmayı hep sevmişimdir. Her sabah saat 5.30’da antrenman için yollara düşer güne erken merhaba derim.

İstanbul’un güzel semtlerinden Bebek sahilinin, Yeniköy’e doğru boğaza bakan konumu muhteşem. Ben de sabah antrenmanlarıma giderken her zaman bu güzergâhı kullanırım. Buraya kadar her şey mükemmel.

Erken saatlerde, gruplar halinde koşan insanlara rastlıyorum. Ama o kadar tehlikeli koşuyorlar ki, “hatta bu grupların içerisinde koşan arkadaşlarım bile var.” Yani konuya dikkat çekmemek mümkün değil.

Tam aracınızla virajı dönüyorsunuz bir bakmışsınız karşınızda üç  kişi yan yana üzerinize doğru geliyor. Araç içerisindeki ben bile korkup kaçıyorken, koşanlar hiç temposunu bozmadan devam ediyor. Allah korusun ayağı takılıp düşse ilk karşılaşacağı yer asfalt, sonrası bir tekerlek altı olacak. İnanılacak gibi değil. Bazen ters yönden koşanlar bile görüyorum…

 

Barış Cunguroğlu’nun yazısının devamı Dipnot Tablet’in yeni sayısında

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Get-it-on-Google-Play