Jim Morrison’ın röportajı gün yüzüne çıktı

Perşembe, 4 Nisan 2013 16:32

136507823931229Genç yaşta hayatını kaybeden ABD’li rock grubu The Doors’un efsane solisti ve söz yazarı Jim Morrison’ın yayınlanmamış bir röportajı ortaya çıktı.

1969 yılında yapılan röportajda en dikkat çeken unsur ise Morrison’ın şişmanlığın güzel olduğu yönündeki açıklaması oldu.

ABD basınından Huffington Post sitesinde yer alan habere göre, bir televizyon programında yayınlanan röportajda Jim Morrison hızla kilo aldığı günleri ve bu süreçte nasıl hissettiğini anlatıyor.

Şişmanlığa övgü niteliğindeki açıklamada Morrison, kendi sözleriyle şunları söylüyor: “Beni ne rahatsız ediyor biliyor musunuz? Şişman olmanın bu kadar kötü algılanması… Şişman olmak neden bu kadar kötü algılanıyor? Şişman olmak neden yanlış? 90 kilo olduğum günleri hatırlıyorum. Aynı boydaydım ama 90 kiloydum. Hayatımda kendimi hiç bu kadar güçlü hissetmemiştim. Üniversitedeydim ve yiyecek kuponlarım vardı. Bu kuponları kullanmadığım zaman ziyan etmişim gibi hissediyordum. Kafeterya yemekleri ise çoğunlukla nişastalı ucuz şeylerdi. Kahvaltıyı kaçırmamak için her sabah 6.30’da kalkardım. Kahvaltıda yumurta, sosis, ekmek olurdu. Sonra birkaç derse girip öğle yemeğini yakalardım. Her zaman patates püresi ve biraz protein olurdu. Ahh patates püresi! 3 ayda 90 kilo oldum ve harikaydı. Kendimi tank gibi hissediyordum. Sağlamdım. İnce ve hafif olmak korkunç. Bir rüzgarla bile devrilebilirsiniz. Şişman güzeldir.”

Şişmanlık konusunda hassasiyetin üst düzeyde olduğu ABD’de Morrison’ın bu açıklamaları günün en popüler konusu oldu.