Jean Monnet ile Değişen Hayatlar

Çarşamba, 24 Haziran 2015 11:16

“Londra’dan bıkmak hayattan bıkmaktır, Londra’da hayatın sunabildiği her şey mevcuttur.”

Merve Akansel, ünlü İngiliz yazar Samuel Johnson’ın Londra’yı anlatan bu cümlelerinden yola çıkarak eğitim rotasını Londra’ya yöneltti. Kingston Üniversitesi’nde İnsan Hakları konusunda yüksek lisans yapan Akansel, Londra’nın kendisine sunduğu her türlü fırsattan Jean Monnet Burs Programı sayesinde yararlanıyor.

Türkiye’nin AB’ye uyum süreci ve AB müktesebatı ile ilgili konularda gerçekleştirilecek akademik çalışmaları destekleyen Jean Monnet Burs Programına kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu çalışanları; üniversite son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversitelerin akademik ve idari personeli başvuru yapabilmekte.

Sunduğu akademik fırsatın yanı sıra kültürler arasında diyalog kurulmasına da destek olan Jean Monnet Burs programı ile ilgili detaylı bilgi için www.jeanmonnet.org.tr ziyaret edilebilir.

Videomuz hakkındaki anketimize katılırsanız çok seviniriz.

 

“When a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford.”

Merve Akansel used the abovementioned quote from famous British writer Samuel Johnson as a starting point, when she decided to head for London for educational purposes. Akansel now studies for master’s degree in Human Rights at Kingston University, and benefits from all kinds of opportunities provided to her by London, by courtesy of Jean Monnet Scholarship Program.

Jean Monnet Scholarship Program supports academic works on the subject of EU accession process and EU acquis. Applicants currently working in public sector, private sector and NGOs, and applicants currently working in universities as academicians or administrative staff or studying as senior or graduate students in Turkey may apply to the Programme.

For more information on Jean Monnet Scholarship Program please visit www.jeanmonnet.org.tr