İzmir’de, Başbakan’a el hareketi yaptığı gerekçesiyle bir süre gözaltına alınan K. B. konuştu

Pazartesi, 17 Mart 2014 16:52

İzmir’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a el hareketi yaptığı gerekçesiyle bir süre gözaltına alınan K. B., otobüs geçerken yakındaki arkadaşına yanına gelmesi için eliyle işaret ettiğini savunurken, “Emine Erdoğan’ın başbakana bizim tarafı gösterdiğini farkettim. Bir süre sonra iki takım elbiseli kişi içeriye girdi, direkt yanıma gelip beni kolumdan tutarak dışarıya çıkardı” dedi.

BAŞBAKAN YANLIŞ ANLADI

Yaptığı haraketle Türkiye’nin biranda gündemine oturan K. B., kenisine ulaşan DHA muhabirine konuştu. Devlet memuru olan 42 yaşındaki K. B., AK Partili bir akrabasının kedisini çağırması üzerine Gündoğdu Meydanı’na gittiğini dile getirdi. Burada miting alanına girmediğini ifade eden K. B., şöyle devam etti:

“Kafeteryada oturduktan sonra sigara içmek için dışarı çıktım. Bu sırada da biraz ilerimde bulunan arkadaşıma elimle yanıma gelmesini işaret ettim. Miting sonuydu sanırım. Otobüs içerisinde çevreyi selamlayarak yanımızdan başbakanın içeresinde bulunduğu otobüs geçiyordu. Oraya doğru yöneldiğim anda da Emine Erdoğan’ın başbakana bizim tarafı gösterdiğini farkettim. Sonra ne olduğunu bilmediğim için tekrar kafeteryaya girip yerime oturdum. Bir süre sonra iki takım elbiseli kişi içeriye girdi, direkt yanıma gelip beni kolumdan tutarak dışarıya çıkardılar.”

K. B., daha sonra sivil plakalı otomobile bindirildiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Bana sayın başbakanımıza nasıl böyle bir hareketi yaptığımı sordular. Ben ne dediklerini anlamadığımı söyledim. İlk başka korktum. Ama yanımda telsiz konuşmalarını duyduktan sonra polis olduklarını anladım. Beni Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden otoyola kadar araçla gezdirdiler. Kızdılar. Ardından da karakola teslim ettiler. İfademde de böyle bir şey yapmadığımı söyleyince serbest bıraktılar. Ortada bir yanlış anlama olduğunu düşünüyorum. Olayın ardından eve gittiğimde yaşananları duydum ama, hiç üzerime alınmıyorum çünkü yapmadım.”

Haberin devamı  için (DHA)