“İzmir ne CHP’nin kalesi ne de AK Parti’ye muhtaç”

Salı, 11 Mart 2014 20:30

)

Google Türkiye ve Dipnot.tv işbirliği ile gerçekleştirilen Seçim Sohbetleri’ne MHP’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Taşer konuk oldu. Canlı Hangout yayınına katılan Taşer seçmenlerden gelen soruları yanıtladı.

Ekibinin gönüllü gençlerden oluştuğunu belirten Taşer “Yeni genç jenerasyon herhangi bir şekilde menfaat ilişkisine girmeden, özgürlükçü, Atatürkçü, demokrat, devletin bölünmez bütünlüğü konusunda taviz vermeyen bir yapıya sahiptir ve çok çabuk organize olup reaksiyon gösterebilir. Bunun ilk defa meşalesi Gezi olaylarında yakıldı. Gezi’nin ilk başlangıcının iyi okunması lazım. Sonrası için demiyorum ama ilk başlangıcında o gece gözlerime inanamadım. Bu kadar temiz giyimli birikimli tertipli düzenli insanların büyük bir kalabalık halinde merkezlerde dolaşıyor olmasını hayretle izledim. Bizim gibi siyasetle uğraşan insanlar çok büyük paralar karşılığı miting yapmak için dahi oluşturamadığımız organizasyonu gençler sanal alem aracılığı ile oluşturmuşlardır. O yüzden gençleri yanına almayan gençlerle ilgili projeler üretmeyen hiç bir siyasetçinin yaşama şansının olmadığını gözlemledim” şeklinde konuştu.

“İzmir ne CHP’nin kalesi ne de AK Parti’ye muhtaç” diyen Murat Taşer, “Özel idarenin malları Kayseri’de Trabzon’da hemen devrediliyor ama ne hikmetse burada psikolojik baskı yapılıyor. ‘Adalet ve Kalkınma Partisi kazanmadığı takdirde özel idare mallarının bile bir kısmının verilmeyeceği’ havası yaratılmaya çalışılıyor. Ancak ortada da bir gerçek var. Örneğin siz metro yapımında 1. ihaleyi yapmışsınız 90 milyon lira vermenize rağmen yapamamışsınız, 2. ihaleyi vermişsiniz 143 milyon 500 bin liraya yapamamışsınız, 22 ay demişsiniz 26 ay sonra iptal edilmiş. Sonra 61 milyon liralık ikmal ihalesi yapmışsınız. Bir daha 94 milyon liralık ikmal ihalesi yapmışsınız. Yetmemiş yüzde 20 keşif artışı istemişsiniz. Yetmemiş bir daha Bakanlar Kurulu’ndan keşif artışı istemişsiniz ve bu geciktirilmiş. Buna benzer ihalelerde beceriksizlik var. Ama mevcut iktidar da zaten her yerde şantaj ve korku imparatorluğu kurarak üstüne gidiyor” dedi.