İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan Başbakan’a imza çağrısı

Cumartesi, 13 Nisan 2013 15:06

azizİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, metro inşaatında keşif artışı isteminde bulunmalarının üzerinden 8 ay geçtiğini, Bakanlar Kurulu’nda bekledikleri onayın sadece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasına kaldığını söyledi. Onay gelir gelmez duran inşaatın yeniden başlayacağını belirten Kocaoğlu Başbakan’ın metro keşif artışını imzalamasını istedi.

BAŞBAKAN’DAN KEŞİF ARTIŞI İMZASI BEKLENİYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Üçyol-Üçkuyular metro inşaatıyla ilgili Eylül ayında Valilik’a başvuruyla başlayan keşif artışı sürecinde 8 ayın dolduğunu söyledi. Kocaoğlu, şöyle konuştu:

“Onay gelirse yapacağız. Şu an Ankara’dan edindiğimiz bilgilere göre Bakanlar Kurulu’nda sadece Başbakan’ın imzasına kaldı. Buradan Sayın Başbakan’a metro keşif artışının imzalanması dileklerimizi, isteklerimizi Hatay’da metrodan en çok etkilen yerde sunmak istiyoruz.”

Metro bittiğinde Hatay Caddesi’nin de İzmir’in de çok daha farklı olacağını belirten Kocaoğlu, İzmir’in 9 senedir İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerin, kentin kanaat önderleriyle kolkola girerek kenti kalkındırmak için yürüdüğü yolda geri dönülmeyeceğini söyledi. Kocaoğlu, “Bu yola set çekilemez, engelenemez, manipüle edilemez. İzmir ayağa kalkmıştır. İzmir kendi potansiyelini kendi gücünü zaten biliyordu. Daha da iyi öğrenmiştir. İzmir’in yolu açılmıştır. EXPO 2020 yürüyüşümüzde İzmir dünyanın cazibe merkezi olacaktır. Eskiden ayda 1 büyükelçi İzmir’e ya gelir ya da gelmezdi. Şimdi son 15 günde en az 10 büyükelçi ve misyon şefiyle görüştüm. İzmir’de pozitif enerji var. Biz İzmirliler olarak bunu zor yakaladık. Kolay kolay bırakmayacağız” dedi.

DHA

Tags