İzleyicinin Son Gözdesi Barış Kılıç: Kadınların Dilinden Anlıyorum!

Salı, 25 Kasım 2014 10:34

Güllerin Savaşı dizisi ve Seni Seviyorum Adamım filmi ile gündemde olan oyuncu Barış Kılıç ile Dipnot Tablet için sözleştik. Kadınların son gözdesi olan yakışıklı oyuncunun hayranları röportaj esnasında da defalarca söyleşiyi tebriklerle renklendirdiler. Ekranların en karizmatik jönü ile tanışmaya hazır mısınız?

Hazırlayan: Gizem Merve Kaboğlu

Şu anda çocukluk hayallerine ne kadar yakınsın?

Buna hayal demek ne kadar doğru bilmiyorum ama çocukken hep kalabalıklara hitap edeceğimi hissediyordum. Bu politikayla veya sporla ortaya çıkabilirdi. O zamanlar bilmiyordum, oyunculuk vesile oldu. İçimde birikmiş bir sürü hikayem vardı ve anlatma şansı elde ettiğim için mutluyum.

Kadınların dilinden anladığını iddia etmişsin, kadınların dili genelde ne söyler? Kadınlar ne ister?

Kadınlar öncelikle anlaşılmak, karşılarındaki insanların onları dinlediğini ve hissettiğini görmek isterler. Ben iyi bir dinleyiciyimdir. Bugüne kadar arkadaş olarak da kadınları hep çok yakınımda tuttum, çok da rahat diyalog kurdum. Bu da kadınların dilinden anlamak olsa gerek.

Dizide Rol Almak Suya Yazı Yazmak Gibi

Seni Seviyorum Adamım filminin bir sahnesinde ağlamışsınız. Film bize gözyaşı mı vadediyor?

Filmin böyle bir misyonu yok. Acıklı bir hikaye… Ağlamam gereken birkaç sahne oldu ama filmin gelişme öyküsünde eğlenceli birçok sahne de vardı. Hikayenin bütününe baktığınızda güzel bir aşk izleyeceğinizi söyleyebilirim.

Ekran Resmi 2014-10-20 12.52.55Sinema istemeyi unuttuklarınızdanmış… Size sinemayı hatırlatan ne oldu?

Aslında unutmak demeyelim ama az şeylerle mutlu olmayı bilenlerdenim. Oyunculuk kariyerim içinde sinema yapmadığımı fark ettim, bir kısa filmim vardı bir de diziler ama diziler suya yazı yazmak gibi… Popüler diziler bile kısa süre sonra unutuluyor ama sinema filmi öyle değil. Tam ben sinema da yapmalıyım derken içime sinen bir proje geldi….

Rolün içine sinmesi için gerekli olan neydi?

Gerçekten uzak şeyler bana biraz yabancı geliyor. Bu hikaye ilk okuduğumda bana adrenalin verdi, hangi oyuncuya en iyi işin neydi diye sorsanız o oyuncu en çok heyecanlandığı rolü anlatır. Bugüne kadar oynadığım roller çok sevildi çünkü birçok projeyle görüşürken beni heyecanlandıran rollerle hep izleyici karşısına çıktım. Güllerin Savaşı dizisindeki Ömer de buna dahildir.

Şu ana kadar seni en çok heyecanlandıran karakter hangisiydi?

Adını Feriha koydum dizisindeki Doktor Levent karakterinden bahsedebilirim. Dizi için teklif geldi ve yapımcıya ‘bu cast için doğru yerdesiniz ve ben de doğru projedeyim’ dedim çünkü Levent herkesin hayatının bir döneminde yapmak istediği şeyi yapan bir adamdı ve izleyicinin ilgisini çekeceğine emindim. Ayrıca ben o adamı tanıyordum. Rol aldığım tüm işlerde bu heyecanla elimden geleni yaptım, pişman olacağım hiçbir işte yer almadım bugüne kadar.

gulru-omer-gülfemEkrandaki tüm diziler birbirine benziyor, Güllerin Savaşı’nı sence diğer dizilerden ayıran nedir?

Evet, bir erkek bir kızı seviyor ve dizi oluyor. İzleyicinin de ayırt ediciliği kalmıyor. Bir süre sonra senaryolar yoruluyor, karakterler tekrar tekrar cevabını bulmuş olduğu sorulara cevap arıyor. Bizim işte ise fark şu, hikayede iki kadının sahip olmak istediği hayat için savaşı var.

Filme gelelim sence izleyici neden Seni Seviyorum Adamım’ı izlemeli?

Ben bu filme gelecek izleyiciye hiçbir şeyi garanti etmiyorum ama şunu biliyorum, çıktıklarında bu adamla bu kadın ellerinden geleni yapmış diyecekler. Güzel bir aşk hikayesi anlattık ve herkes kendinden bir şey bulacak.

Filmin cast çalışmaları esnasında ilginç bir tesadüf yaşanmış

Evet, ben görüşme yaparken keşke Gizem ile oynasak dedim, o da yan odadaymış ve beni önermiş. Birlikte rol aldık :-)

Söyleşinin devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play

Tags