“Victoria’s Secret’ın kumaş parçalarına ihtiyacımız yok”

Salı, 21 Mayıs 2013 10:03

Dipnot.tv canlı yayın programı Tabu’da bu hafta kadın bedeni ve güzelliği üzerinde var olan tabular hakkında konuşuldu.

Güzellik kavramının zamana ve kültüre göre değişen bir şey olduğu vurgulandı. Günümüzde güzellik algısının bir ürünü pazarlarken çok kullanıldığı söylendi. Güzel bulduğumuz şeylerin aslında bize idol olarak sunulan kavramlar olduğu belirtildi. Kadın bedeninin objeleştirilmesinde ataerkil toplum geleneklerinin etkisinin büyük olduğunu söyleyen katılımcılar çoğu zaman kadına kendini gösterme adına başka alan bırakılmadığını da eklediler.

Ayrıca Victoria’s Secret’ın yetişkinlere hitap eden bir marka olarak barındırdığı düşünce yapısının küçük yaştaki çocuklara da oyuncaklar çizgi filmler vasıtasıyla empoze edildiği belirtildi. Mutluluğu, güzelliği sattıkları ürüne bağlayan markaların pazarlama aşamasında da tamamen cinselllik üzerine bir yol izledikleri söylendi.

Tabu programı haftaya kaldığı yerden bilmediklerimizin veya merak ettiklerimizin kapısını aralamaya devam edecek. Her Salı saat 21:00’deki programımızda tabularınızı yıkmaya hazır olun!

En büyük tabu, tabuların tartışılmasıdır diyor, haftaya Salı günü saat 21:00’deki programımıza katılımınızı bekliyoruz. Dipnot.tv Tabu programına Google Plus sayfamızı takip ederek ve canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz!

hangout-nasıl-yapılır-yatay