İyi bir fotoğrafta ‘Altın Oran’ın tutturmak için neler yapmalı?

Cuma, 26 Nisan 2013 11:08

Dipnot.tv Devletşah ile Mutfak Sohbetleri programında bu hafta iyi fotoğraf çekmenin sırları ve iyi fotoğrafın üzerinde ufak oynamalar konuşuldu.

Bir fotoğrafı hayallerinizin ötesine dahi götürebileceğinizi söyleyen Devletşah Özcan, fotoğrafı ‘altın oran’a oturtup, istediğiniz dengeyi fotoğrafa verebileceğinizi söyledi.

Fotoğraftaki objelerin de fotoğrafa değer kattığını söyleyen Devletşah Özcan, fotoğrafta yapılan ufak tefek düzenlemeleri uygulamalı olarak canlı yayında gösterdi.

Handem Erkay Güner, kameralı telefonlarla her yerde fotoğraf çekilmesinin çok güzel olabildiğini ama bunları sosyal medyada paylaşmanın bazı sakıncaları olabildiğini söyledi. Güner, kişilerin istenmeyen fotoğraflarıyla ileride karşılaşabileceğini ve en önemlisi insanlarda fotoğraf paylaşırken izin alma bilincinin yaygınlaşması gerektiğini söyledi.

Fotoğraf çekmeyi geliştirmek için en iyi yollardan birinin daha iyi fotoğraflara bakmak olduğunu söyleyen Devletşah Özcan, çeşitli sergilere gitmenin, çeşitli internet sitelerini takip etmenin sizi daha iyi bir fotoğrafçı yapacağını söyledi.

hangout-nasıl-yapılır-yatay