İşte iOS 7’nin batarya ömrünü uzatan ipuçları!

Salı, 1 Ekim 2013 10:01

1380547251_ios-7-conceptNe yazık ki 2013 yılında da şarjı bitmeyen iPhone’lar gelmedi. Artık bir sonrakinde daha ümitli olacağız. Şarjları hala çabuk biten telefonları kullanmak zorundayken, işte size biraz olsun şarjınızı uzatabilecek tavsiyeler..

Parallax’ı kapatın

Parallax eğlenceli ancak kesinlikle ekstra. İhtiyacınız olmadığında kapattığınız Parallax size yol su elektrik olarak geri dönüyor. Ayarlar >> Genel >> Erişilebilirlik ve hareketi azalt kısmından kapatabiliyorsunuz.

1380547153_original

Airdrop/Bluetooth’u sadece kullanırken açın

AirDrop kullanırken harika ancak normalde kesinlikle kapalı tutulması gerekiyor. Kontrol servisinden kapatabileceğiniz AirDrop açık kaldığında piliniz bardaktan boşalırcasına bitecektir.

Wi-Fi aramaların azaltın

Etrafta güvenli bir ağ yokken sürekli Wi-Fi araştırması yapmanın bir anlamı yok. Otomatik olarak Wi-Fi ağlarını bulan telefonunuzun aslında bu özelliğine de ihtiyacınız yok. Sadece güvendiğiniz ağlara bağlanacağınız zamanlarda elinizle bu işi halledebilirsiniz. Ayarlar >> Wi-Fi kısmından sürekli olarak Wi-Fi aramasını durdurun.1380547268_ios7iphonecompassblurred

Arka plandaki uygulamaları kapatın

Arka planda açık kalan uygulamalar da pil düşmanı olarak bilinir. Şimdi iOS 7 ile arka plandaki uygulamların tek tek değil de toptan kapatılması da kolaylaştırılmışken arka plandaki uygulamaları temizlemeden telefonunuzu elinizden bırakmayın.

Otomatik aydınlatma pil düşmanı

Ayarlar kısmından aydınlatmanın ayarlarına da bir bakmanızı tavsiye ediyoruz. Aydınlatmanın otomatik durmasından çok biraz düşükte kullanmak bataryanız için çok sağlıklı olacak.

1380547284_ios7sirihero

Siri’nin Raise To Speak özelliğini kapatın

Siri’ye de bir ayar çekmek uzun pil kullanımı için faydalı bir seçenek. Ayarlar >> Genel >> Siri >> Raise To Speak

Son olarak otomatik güncelleştirmeleri kapatmak da telefonunuzun sürekli güncellemeler için efor sarfetmesini engelleyecektir.

(teknolojioku.com)