İşte burçlara göre tatil yorumları!

Çarşamba, 24 Temmuz 2013 11:03

tatil1Hayatımızın her yerinde burçlar ve etkileri kol geziyor, gökyüzü söylüyorsa vardır bir bildiği diyoruz. Nitekim Merkür geri giderken bunalım takılıp, elektrik ve elektronikle başımız derde giriyorsa tatil zevklerimizde burçlardan sorulabilir. Neden mi? Gökyüzünde olan biten hiçbir şey sebepsiz değil ve gezegenler bir araya geldiyse mutlaka bir amacı vardır.

Tatil için nerelere gitmek isteriz? Kimimiz sakin tatil yerlerini severken, kimimiz daha gösterişli mekanlarda tatil yapmayı seçeriz. İşte ruhumuzda olup bitenler ve isteklerimizin cevapları!

KOÇ ; Her zamanki gibi heyecanlı ve enerjik olan koç burcu insanı tatil mevzu bahis olduğunda hemen plan yapmaya başlar. Yeni yerler görmek, hatta bazı korkularına rağmen adrenalin dolu sporları denemeyi de ister. Bunun içinde bir kamp planı içinde ya da, uzun bir araba yolculuğu vazgeçilmezleri arasındadır. Bunun yanı sıra, damak tadına önem veren bir koç için, kaliteli ve güzel bir yerde yeme içme ise tatilin tadı olur. Hele ki yanında sevdiği dostları da varsa değmeyin koç’un keyfine.

BOĞA ; Kaliteli yaşam sürmeyi seven boğalar için, tatil demek birazda lüks demek oluyor. Her istediğini istediği zamanda bulabileceği bir tatil köyü tamda ona göredir. Rahatlık ve huzur bir arada olduğunda tadından yenmez desek yalan olmaz. Bol bol gezmek ve eski kültürlere ait izleri inceleyip görmek çok hoşuna giderken, yurtdışı planları ağır basar. Gündüz daha mülayim geceleri ise daha eğlenceli bir zamana geçiş yapmayı sever. Keyif sahibidir ve keyfini kaçıracak insanlarla asla tatile çıkmaz.

İKİZLER; Detaylara takılıp beyni sürekli yorgun olan ikizler için tatil demek bile kıyaslama geçmişi değerlendirme demektir. Kafasındaki örümceklerden kurtulması için gittiği yerde mutlaka birkaç yeri gezip görmesi gerekir, heyecanı ve merakı ile tarihi yerleri görmek ister. Rahatı ve temizliği sever ancak öyle lüks otellerde kalmaktan pek haz etmez. Sevdikleriyle küçük ama sıcak ortamlarda olmayı sever. Kağıdı kalemi ise her zaman yanındadır, ne zaman ne düşünüp kelimelere dökeceği belli olmaz.

YENGEÇ ; Su grubu olan yengeç, malumunuz deniz kenarı yerlerde tatil yapmaktan son derece keyif alır. Hatta mümkün olsa sürekli deniz kenarı yerlerde yaşayıp yaşlanmak ister. Tutumlu bir yengeç tatilini uygun bir bütçe ile yapmak için önceden plan yapar, her ne kadar aklına eseni yapar diye düşünülse de pek öyle değildir. Farklı medeniyetleri görüp incelemeyi severler, birazda romantik ortam olursa mükemmel bir tatil olur. Yalnızlığı sevmeyen yengeç, aslında yalnız kaldığında ne kadar dinlendiğinin farkına varmalı.

ASLAN ; Tatil denince bir aslan için akla ilk gelen şey, suya sabuna dokunmadan dinlenmek anlamına geliyor. Normalde kaliteli şartlarda yaşamayı severler, fakat zaman zaman tatilde biraz daha salaş ve sakin yerler ruhlarına çok iyi gelir. Gezmek görmek istedikleri çok yer vardır ve bunlar içinde para harcamaktan kaçınmazlar.Hatta çok önceden para biriktirmeye başlamışlardır bile..Küçük bir tatil kasabasında olmak yada uç noktasında lüks bir otelde kalmak tam aslanlık bir durumdur.Kısacası her zaman her yerde olabilir içinden geleni yapar,üstelik hakkını vererek yapar bunu.

BAŞAK ; Enerjisi ile herkesi şaşkına çeviren bir burç Başak.. Tatil nerde, parti nerde o orada, eğlenceli kişiliği sayesinde tatillerin aranılan dostlarındandır. Üretir ve tatil içinde tatil planı yapar, aynı yerde uzun süre kalmayı pek sevmez. Gezmeyi sevmesine rağmen öyle büyük rakamlar ödemez tatil için, zira lüksü uygun fiyata yaşamayı iyi bilir. Lüks yaşamayı sever ve hayatının her noktasında buna dikkat eder, maviye olan düşkünlüğü ruhuna huzur verir. Görmek istediği yerlere ne yapar ne eder mutlaka gider.

TERAZİ ; Kafa dengi insanlarla kalabalık ve eğlenceli mekanlarda tatil vazgeçilmezidir. Gündüzleri yüzüp gezmek yerini gece hayatına bırakınca yorulmak nedir bilmez. Ona eşlik edenlerden de aynı enerjiyi bekler ve herkesi coşturur. Bir anda odasına kapanıp ciddi iş görüşmeleri yaptığını görürseniz şaşırmayın, anlamak ve hızına yetişmek mümkün değildir. Üstelik illaki lüks olsun istemez, neşeli bir ortamda olmak onun için yeterlidir, çadır olmasa bile orta halli bir yerde kalabilir. Denizin mavisi ile yaşadığı aşkı görmek lazım.

AKREP ; Senenin yorgunluğunu atmak için öncelikli olarak ıssız ve sakin yerlerde tatil yapmayı sever. Bir kaç gün kendini dinlendirdikten sonra tutabilene aşk olsun, bu demek değil ki dağıtacak. Kitap okumak, bol bol yürümek ve denize karşı kahvesini yudumlamak en büyük keyfidir. Denize olan düşkünlüğü ve yüzmeye olan tutkusu ruhunu dinlendirir. Tutkulu ve romantik halleri tatilde zirveye ulaşacağından partneri ile tatilde olmak ister. Konuşacağı sakin bir ortamda olmak yorgunluğunu unutturacaktır,lakin bu gece hayatı olmayacağı anlamına gelmez.

YAY ; Leyleği havada gören burcumuzdur yay, gezmeyi bu kadar mı sever bir insan. Tatili için lüks ve güzel mekanlarda olmayı ister, uzun zaman önceden gideceği yeri araştırıp notlarını almıştır bile. Sporu sever ve tatilinde mutlaka bir spor alanı olmalıdır, işte o zaman kendine gelip keyiflenir. Deniz kenarı, yeşillikler ve hatta açık denizlere açılmak vazgeçilmezidir. Bunların yanı sıra yurtdışında görmek istediği birçok yer vardır ve bunları hayata geçirmek için planlar yapıp kendine küçük tatiller hediye eder.

OĞLAK ; Tatil bir oğlak için söylenmesi zor bir kelimedir, o kadar işine gücüne düşkün ki kendine nasıl zaman ayırıyor şaşırıyor insan. Yapacağı tatilde mutlaka dere, tepe yürüyeceği alanlar olmalı ya da uzun bir sahilde kumların üzerinde yürümek her şeye değer. Eğlencelidir, gündüz bedenini ve ruhunu dinlendirdikten sonra akşam dans edip dağıtmaması için hiçbir neden yok. Birlikte tatile gittiği kişilerle uyum içinde olur, sadece tatildeyken çalışması biraz tepki çekebilir. Ama unutmamak lazım bir oğlak ile dostluk ve aşk her zaman keyifli ve öğreticidir.

KOVA ; Her zaman tatil modunda olmak ister, çalışırken kasvetli ortamlarda olmak yerine maviye, doğaya yakın olmak üretkenliğini arttırır. Dünyayla ilişkisini kesmeyecek bir telefon ya da bilgisayarla görürseniz şaşırmayın, tatilde iletişim şart. Tatilde öyle çok plan program yapmaktan hoşlanmaz aklına eseni yapmak tatilini daha heyecanlı kılar. Kalabalık tatil yapmayı sever, sevdikleri ile bir arada olmak keyif verir, lakin kalabalığı sevse de ıssız yerleri keşfetmek hoşuna gider.

BALIK ; Olunurda bu kadar romantik olunur mu be balık kardeşim. Yalnız tatil yapmak yerine aşkı ile tatil yapmanın mükemmel olacağına inanır, nitekim de öyle olur. Deniz kenarına yakın yerlerde olmak arkasına yaslanıp manzara izlemek balık için pamuk kıvamına gelmek demektir. Özellikle tekne ile enginlere açılmak onu çok heyecanlandırır. Uzun tatiller yerine kısa kısa, sıkça tatiller yapmak hoşuna gider ve düşünmek için bolca vakti olur. Eğlence ise tatilde olmazsa olmazlarından, tabiri caizse yeri geldiğinde dağıtmaktan hiç kaçınmaz.

Derya Demir