İstanbullular bu haberi okumadan plan yapmayın!

Çarşamba, 27 Mart 2013 14:08

headlineMeteoroloji tahmin istasyonlarından derlenen bilgilere göre, bugün akşam saatlerinden itibaren İstanbul’a etkili yağış geliyor.

Önce İstanbul, ardından çevresini de etkisi altına alacak yağışın süresinin de uzun olacağı tahmin ediliyor. Akşam saatlerinde başlaması beklenen yağışın Perşembe sabahına kadar sürmesi, bu sırada Çanakkale, Bursa ve Balıkesir çevresini de etkisi altına alması bekleniyor. Tahminlere göre İstanbul’daki yağış, Anadolu yakasında daha yoğun.

Kuzey rüzgarları üşütecek
Yağış süresince kuzey yönlü rüzgarlar havanın soğuk olmasına neden olacak. Bu nedenle hava sıcaklıklarının gece 5 gündüz ise 10 derece civarında gerçekleşeceği öngörülüyor.

Hafta sonu müjdesi
Cuma akşamına kadar hakim olacak kuzey rüzgarları nedeniyle soğuk denebilecek 3 gün geçirecek İstanbul’da haftasonu sıcaklıklarında hissedilir bu yükseliş bekleniyor. Cumartesi günü öğlen ve öğleden sonra İstanbullular’ın 20 derecelik bir havayı göreceği tahmin ediliyor.

Doğu Akdeniz’de yerel kuvvetli yağışlara dikkat
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz’de halen devam eden yağışların Osmaniye’nin Kadirli, Bahçe ve Düziçi, Adana’nın Kozan ve Kahramanmaraş’ın Andırın ve Türkoğlu ilçelerinde kuvvetli olmasının beklendiğini açıkladı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Gökgürültülü sağanak yağış uyarısı
Öte yandan gökgürültülü sağanak yağışın Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği belirtildi.