İstanbul’da gergin gece! Protestolar Taksim’den Kadıköy’e sıçradı

Perşembe, 12 Eylül 2013 09:25

xzcvbnKadıköy’de Ahmet Atakan için yapılan eyleme polis sert müdahale etti. Çok sayıda yaralı ve gözaltının olduğu olaylarda Süreyya Operası revir olarak kullanıldı.

Hatay ’daki olaylarda 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın ölümünü protesto etmek isteyen bir grup, Altıyol’daki boğa heykelinin önünde toplandı. AK Parti ilçe binasına yürümek isteyen gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Dağılan gruptakiler ara sokaklara kaçtı.

Zaman zaman toplanarak Bahariye Caddesi ve ara sokaklarda kurdukları barikatları ateşe veren göstericiler, polise taş ve sapanla bilye attı. Polis ekipleri de plastik mermi ve biber gazıyla müdahale etti.

Müdahale sırasında çevrede bulunan vatandaşlar da yoğun gazdan etkilendi. Kadıköy’de yaşanan olaylar sonucunda çok sayıda kişi gözlatına alındı.

OPERA BİNASI REVİRE DÖNDÜ

Gösterilerde yaralanan ve yoğun gazdan etkilenenler, Bahariye Caddesi’nde bulunan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’na getirildi. Operaya gelen gönüllü sağlık personelleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Durumu ciddi olan yaralı göstericiler, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi.

POLİSLER YERLERDE UYUDU

Kadıköy’de dün akşam saatlerinde başlayan müdahaleler sırasında ilginç görüntüler de ortaya çıktı. Müdahale sonrası Çevik kuvvet ekiplerinin kaldırımlara ve yollara yan yana yatarak uyudukları görüldü.