İstanbul Valisi: SDP binasında 70 kişi gözaltına alındı

Salı, 11 Haziran 2013 13:21

36618_63724_11062013123157_2Vali Mutlu: Eylemcilerin sığındığı SDP binasında 70 kişi gözaltına alındı. Silah ve paralar da ele geçirildi.

Taksim meydanı’nda polise taş ve molotof kokteyli atan göstericilerin, bayrak ve simgelerini taşıdığı Sosyalist Demokrasi Partisi’nin Beyoğlu’ndaki binasına polis girdi. Özel Harekat polisleri halen binada bulunuyor.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, operasyonla ilgili açıklamada bulundu. Mutlu, ‘Eylemcilerin sığındığı SDP binasında 70 kişi gözaltına alındı. Silah ve paralar da ele geçirildi’ diye konuştu.

O KİŞİ ULAŞ BAYRAKTAROĞLU

Sabah saatlerinde Taksim Meydanı’na yapılan polis operasyonu sırasında molotof ve havai fişek atanların sivil polis olduğu yönündeki iddialar yalanlandı.

Hüseyin Avni Mutlu, Taksim’deki müdahale sırasında motolofkokteyli atarken objektiflere takılan ve arka cebindeki şişkinlik nedeniyle polis olduğu iddiası ortaya atılan kişinin kimliğini twitter ‘dan açıkladı. Kişinin adının Ulaş Bayraktaroğlu’nu yazan Mutlu, “Taksim’de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı. O SDP’li bir eylemci. Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi.Polis diyenlere duyuruyorum,bilginize” dedi.

vali_2222

Tags