İstanbul Maratonu’nda ilk üçte iki Türk atlet

Pazar, 17 Kasım 2013 12:53

Türkiye’de düzenlenen en önemli spor organizasyonlarından olan 35. Vodafone İstanbul Maratonu noktalandı.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 300 metre gerisinde verilen startla başlayan ve Sultanahmet Meydanı’nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonda Kenya asıllı Fransız atlet Abraham Kiprotich ilk sırayı elde etti.

Kiprotich’in ardından ikinci ve üçüncü sırada Etiyopyalı atletler yer aldı. Siraj Gena Amda ikinci, Deriba Merga Ejigu ise üçüncü oldu.

REKOR KIRAMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM”

Kiprotich, yarışın hemen ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, uzun zamandır İstanbul Maratonu’na hazırlandığını ifade ederek, “Kazandığım için çok mutluyum ama üzgün olduğum bir nokta var; yarış rekorunu kıramadım” dedi.

Gelecek yıl da bu maratona katılmak istediğini kaydeden Kiprotich, “Organizasyon komitesi beni önümüzdeki yıl da bu yarışa davet ederse, hedefim, hem unvanımı korumak hem de parkur rekorunu kırmak” diye konuştu.

121111_elvn.hmediumELVAN, CHESIRE’İN ARDINDAN 2. OLDU

Kadınlar maratonda ikinci ve üçüncü sıraları Türk atletler elde etti. Altın madalyanın sahibi olan Kenyalı Rebecca Kangogo Chesir’in ardından, ilk kez maraton koşan Türk atlet Elvan Abeylegesse ikinci, Sultan Haydar ise üçüncü oldu.

Tags