İsrail Gazze Şeridi’ni bombaladı

Salı, 1 Temmuz 2014 10:00

18 gündür kayıp olan 3 İsrailli yerleşimcinin cesetlerinin bulunmasının ardından İsrail savaş uçakları ve insansız hava araçlarının Gazze’yi bombaladığı öğrenildi. Gazze’deki 34 noktanın hedef alındığı belirtilirken, İsrail’in saldırılarında 16 yaşında bir gencin öldürüldüğü ve 4 Filistinlinin yaralandığı ifade edildi.

Karadan, denizden ve havadan yapılan saldırılarda Kassam Tugaylarına ait olduğu belirtilen 34 nokta hedef alındı. Saldırılarda Gazze’deki Cinin Kampı’ndan 16 yaşında bir genç hayatını kaybetti. Öte yandan Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Han Yunus kentinin batısındaki İzzeddin el-Kassam tugaylarına ait askeri bir alana düzenlediği hava saldırısında 4 kişinin yaralandığını belirtti.

Sosyal medyada Gazze’den, İsrail’in saldırılarında çekildiği belirtilen çok sayıda fotoğraf yayınlandı. Twitter’da paylaşılan görseller arasında yaralılara ait görüntüler de var.

Screen Shot 2014-07-01 at 9.57.49 AM

İsrail’in tehditleri bizi korkutmaz

Netanyahu’nun 3 gencin ölümünden Hamas’ı sorumlu tutarak ‘bedelini ödeteceğiz’ şeklinde açıklama yapması üzerine konuşan Hamas liderlerinden İsmail Haniye, ‘İsrail’in tehditleri bizi korkutmaz, Filistin halkına karşı yapılan düşmanca bir saldırıya karşı mücadele ederiz’ dedi.

Gaza Under Attack

İsrail’in Gazze’ye saldırması sosyal medyanında öncelikli konusu oldu. Ramazan ayı nedeniyle sahur için ayakta olan Müslümanlar tepkilerini Twitter’da “Gazze saldırı altında” anlamına gelen “GazeUnderAttack” etiketi altında yazmaya başladı. Etiket altında Gazze’den çok sayıda fotoğraf ve bilgiler de yer alıyor.