IŞİD’in seks kölesi yaptığı kız: Kadınlar günde 3 defa tecavüze uğruyor

Salı, 9 Eylül 2014 09:43

İtalyan La Repubblica gazetesine konuşan 17 yaşındaki bir genç kız IŞİD militanlarının kadınlara neler yaptığını anlattı.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından Sincar Dağı’nda kaçırılan 17 yaşındaki bir genç kız, telefonla ulaştığı İtalyan La Repubblica gazetesi aracılığıyla yardım çağrısında bulundu. İsmini vermeyen ancak haberde “Mayat” ismi kullanılan genç kız, militanların bulundukları binanın çatı katını tecavüz katına çevirdiğini söyledi. Buna göre, kadınlar günde üç kez düzenli olarak farklı gruplar tarafından çatı katında tecavüze uğruyor.

Haberde Mayat, “Yalvarıyorum adımı yayınlamayın. Çünkü bana yapılanlardan çok utanıyorum. Bir yanım sadece ölmek istiyor ama diğer yanım kurtarılacağıma, ailemle kucaklaşacağıma hâlâ inanıyor…” sözleriyle yaşadığı korkunun boyutunu anlattı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, her gün düzenli olarak cinsel saldırılarına maruz kaldıklarını söylediği IŞİD militanları tarafından 3 Ağustos’ta, on binlerce Ezidiyle birlikte sığındıkları Sincar dağına düzenlenen baskın sırasında esir alındığını söyleyen Mayat’ın ifadelerine göre, örgüt, kaçırdığı kadınları bir binaya götürüyor. Kapısında silahlı adamların beklediği bu evde militanlar, rehin tuttukları kadınlara cep telefonu vererek ailelerini arayıp yaşadıklarını anlatmaya zorlanıyor.

25875117Nitekim, Mayat’a da Irak’ta mülteci kampına sığınan ailesinden alınan cep numarasıyla ulaşılabilmesi, örgütün acımasız telefon stratejisinin bir parçası. “Kendilerini süpermen zannediyorlar. Ama hepsi kalpsiz insanlar. Yanlarında bebekleri olan kadınlara bile işkence ediyorlar. Henüz 13 yaşında bile olmayan kızlar var, bırakmıyorlar” diyen Mayat, militanların binanın çatı katını tecavüz katına çevirdiğini de söyledi. Buna göre, kadınlar günde üç kez düzenli olarak farklı gruplar tarafından çatı katında tecavüze uğruyor.