IŞİD, İskoçyalı rehinenin de başını kesti

Pazartesi, 15 Eylül 2014 09:27

Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff’u aynı şekilde öldüren IŞİD, bu defa İskoç yardım görevlisi David Haines’i kurban seçti.

Irak ve Suriye’de etkin olan terör örgütü IŞİD, elindeki üçüncü Batılı rehinenin de başını keserek öldürdüğünü açıkladı ve infaz videosunu internette paylaştı. İngiltere Başbakanı David Cameron, “Bunu İslam adın yaptıklarını söylüyorlar. Bu saçmalık. İslam barış dinidir. Bunlar Müslüman değil. Bunlar canavar” yorumunda bulundu.

Irak ve Suriye’de etkin olan terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), elindeki üçüncü Batılı rehinenin de başını keserek öldürdüğünü açıkladı ve infaz videosunu internette paylaştı.

page_isid-iskocyali-rehinenin-de-basini-kesti_158624127Daha önce Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff’u aynı şekilde öldüren IŞİD, bu defa İskoç yardım görevlisi David Haines’i kurban seçti.

44 yaşındaki Haines’in infazını gerçekleştiren yüzü maskeli IŞİD üyesi, “Bu Britanyalı adam, İngiltere Başbakanı David Cameron’ın peşmergeleri İslam Devleti’ne karşı silahlandırmak için verdiği sözün bedelini ödemek zorunda” dedi. (Hürriyet)