iPad 2 ne zaman tanıtılacak? Apple yeniliklerle geliyor!

Çarşamba, 9 Ekim 2013 11:39

new-iPad-boxesApple Mac Pro ve OS X Mavericks’i özel bir etkinlikte tanıtmayı planlıyor. Haberleri gelen yeni Mac Pro’yla birlikte bir de yeni iPad’lerin de tanıtılması bekleniyor. Apple severlere güzel bir sürpriz olacak iPad için çok farklı özellikler beklenmiyor.

Her zamanki gibi bir önceki modelin gelişmiş performans ve ekranlı versiyonunun belki biraz daha büyük bir ekranla gelmesi bekleniyor. Bunların yanı sıra bahsedilen özel etkinliğin 22 Ekim’de olacağı belirtiliyor.

Apple’ın iPad mini 2’yi de Ekim ayında tanıtması bekleniyordu ancak Apple’ın yeni iPad mini ile ilgiligecikmesi söz konusu. Gecikmenin nedeni gelen plastik iPad söylentilerinden olabilir. Plan değişikliğine giden Apple iPad mini ile birlikte bir de plastik ve daha uygun fiyatlı bir iPad tanıtabilir.

Nokia’nın da aynı tarihte büyük bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor. Apple’ın mobil işletim sistemindeki geliştirmelerin ardından OS X’te de önemli gelişmeler bekleniyor. Mac Pro’nun yanı sıra Mac Mini olarak yeni bir laptop da tanıtılacağı da vurgulanıyor. Öyle görünüyor ki mini furyasına Apple da kapılmış durumda.