IOS uygulaması nasıl geliştirilir, nereden başlanır?

Pazartesi, 8 Nisan 2013 15:37

Dipnot.tv Öğrenmenin Yaşı Yok canlı yayınında bu hafta iPhone ve iPad cihazlara uygulama geliştirmek isteyen yazılımcı ve yazılımcı adayları için “iOS için uygulama geliştirme sertifika programı” kapsamında eğitimler konuşuldu.

iPhone ve iPad üzerinde çalışan dünyanın en gelişmiş işletim sistemi olan IOS mobil cihazların temelini oluşturduğu dile getirildi.
IOS üst seviye güvenliği olan ve 800.00 binden fazla uygulama barındıran ve kullanıcıların Apple App Store aracılığıyla bu uygulamlara erişebildikleri bir alan olduğu belirtildi.

Paruğ Demircioğlu mobil uygulama yazılım geliştirme eğitimiyle katılımcıların IOS iPhone ve iPad için diledikleri uygulamaları geliştirebileceklerini ve geliştirdikleri uygulamalar için gerekli donanımı elde edeceklerini söyledi.

Nevzat Raytop eğitime katılan kişiler arasında akademisyenlerin, bilgisayar mühendisi öğrencilerin, yazılımcıların ve yöneiticilerin varolduğunu ve akıllı telefonların piyasaya girmesiyle teknolojinin de değiştiğini dile getirdi. Ayrıca bu eğitimde programlama dilinin çok önemli olduğunu belirtti.

Siz de Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına katılabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra yayın sırasında paylaşacağımız linke veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayarak katılabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay