İntihar etmesin diye para topladılar

Çarşamba, 24 Temmuz 2013 11:30

file (2)İstanbul Kadıköy’de borçlarını ödeyemediği için intihar girişiminde bulunan seyyar satıcı için olay yerinde para toplandı. Polisin ikna ettiği genç intihardan vazgeçti.

Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankanın bulunduğu 6 katlı binanın çatısına çıkan Mümin K. (25) isimli seyyar satıcı borçlarını ödeyemediği için intihar girişiminde bulundu.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevkedildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini alarak itfaiye ekiplerinin gelmesini bekledi.

Bir süre sonra olay yerine gelen itfiaye ekipleri binanın önüne hava yastığını açarak önlem aldı. Çatıya çıkan polis ekipleri Mümin K. İle konuşarak ikna etmeye çalıştı. Ancak intihar girişimde bulunan Mümin K. Polis ekiplerinin yanına yaklaşmasına izin vermedi. Mümin K. 2 bin 300 liralık kira borcunu ödeyemediği ve ev sahibinin kendisini evden çıkarmak istediği için bunalıma girerek intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Kadıköy’ün en işlek caddesinde meydan gelen intihar girişimi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Bazı vatandaşlar kaldırıma oturup intihar girişimini izlerken bazıları ise cep telefonu ile bu anı görüntülediler. Polis ekipleri intihar girişimini izleyen vatandaşların trafik aksattığı için sık sık uyarmak zorunda kaldı.

Mümin K.’nın borçları nedeniyle intihar girişiminde bulunduğunu öğrenen bazı vatandaşlar ve çıktığı binada çalışanlar genci intihardan vazgeçirmek için para toplamaya başladı. Bir süre sonra intihar girişiminde bulunan genç polis ekipleri tarafından 1 saat süren çalışmaları sonucu ikna edilerek aşağıya indirildi. Toplanan yaklaşık 300 lira borçlarının bir kısmının ödemesi içim gence teslim edildi.
Yüzünü kapatarak görüntülenmek istemeyen genç basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakırken ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

 

Tags