İnternetteki kedi çılgınlığında son nokta: Cat Map!

Pazar, 5 Mayıs 2013 13:43

1682525-poster-1280-1-cat-map-tiger-rİnternetteki kedi çılgınlığına son noktayı koyacak bir gelişmeyi sizlere Dipnot’tan bildiriyoruz; Cat Map!

Açık konuşmak gerekirse bu harita sizin bildiğiniz haritalardan değil yani evleri, sokakları, caddeleri göstermiyor. Sadece tüm kediseverlerin datasını gösteriyor.

Kedilerin internetteki popülaritesinden esinlenerek kedilere özel bir harita oluşturan Londra’daki hayvanat bahçesi ZSL, güzel bir amaca da hizmet ediyor; Hayvanat bahçesinde yeni açılacak ve nesli tükenmekte olan kaplanlara ev sahipliği yapmak için bu uygulamayı yarattılar

Haritanın özel arama motoru sayesinde istediğin ad, renk ve cinsiyete göre favori kedini bulabilirsin. Ayrıca her isteyen kedisinin yerini haritada da işaretleyebilir.

Son verilere göre Cat Map’te 17 bin 376 kedi ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Bunlardan Badem, Buci, Rıfkı, Mışık, Mevlüt, Bal isimlerinden de anlayacağınız gibi Türkiye’deki kediler.

Printer ile kavga eden, banyoda şarkı söyleyen, İstiklal Marşı söylenirken saygı duruşunda duran, köpeğin azizliğine uğrayan, kediden çok daha fazlasını bu haritada bulabileceksiniz.

http://sites.zsl.org/maps/catmap